Zahraničí

Amputace nohy, pak operace: Známý moderátor bojuje po nehodě o život

Amputace nohy, pak operace: Známý moderátor bojuje po nehodě o život
Na motocykl zezadu najel automobil Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Známý dětský herec a bývalý moderátor TV Markíza Dag Palovič (47) leží už devět dní v kritickém stavu v nemocnici. Po těžké nehodě, kdy ho na motorce srazilo auto, mu podle médií museli lékaři amputovat nohu. Palovič také podstoupil operaci krční páteře, kvůli které ho převezli z Nitry na specializované pracoviště v Bratislavě. Má jít o náročný a také rizikový chirurgický zákrok.

Známý moderátor, pokerový hráč, dětský herec a mentální kouč Dag Palovič měl minulý týden těžkou nehodu. Do jeho motorky zezadu vrazil automobil. 

"Nehoda se stala mezi obcemi Šahy a Preseľany nad Ipľom. 28letý řidič vozu Opel Astra pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího motocyklu Yamaha. 47letý motocyklista byl vymrštěn na čelní sklo auta a odtud spadl na cestu před auto," uvedli k nehodě policisté. "V dané věci bylo zahájeno trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví," dodali.

Palovičův stroj se podle novinářů při nehodě rozletěl na kousky a moderátor skončil s vážnými zraněními v umělém spánku. Vrtulník ho transportoval do nitranské nemocnice.

​Podle zjištění Nového Času museli herci amputovat nohu nad kolenem. V současné době by měl ležet v nemocnici v bratislavském Ružinově, kde skončil kvůli poranění páteře. Operaci, kterou potřeboval, totiž na původním lékařském pracovišti neprovádějí. Nitranská nemocnice nedisponuje neurochirurgickým oddělením, kde by mohli lékaři tak citlivý zákrok provést.

Související obsah

​Rizika provázejí nejen operaci, ale také samotný převoz. "V umělém spánku může být pacient nestabilní," vysvětlil novinářům anesteziolog Viliam Dobiáš. U podobných převozů bývá přítomný celý tým odborníků. "Během transportu se může něco přihodit, dojít i k úmrtí. Je ale třeba to provést, protože kdyby zůstal na původním pracovišti, stejně tak by mohlo dojít k trvalým následkům či úmrtí, protože ten stav by se nemohl řešit," uvedl Dobiáš.

Operace krční páteře bývá náročná a nemusí skončit zdárně. Při tomto typu úrazu může dojít k dislokaci, při které dochází ke stlačení krční míchy. "Může to vést k trvalému poškození. následnému ochrnutí dolních a horních končetin," vysvětlil neurolog Pavel Traubner.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ??? ??????? (@dagpalovic)

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ??? ??????? (@dagpalovic)

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz