Zahraničí

Vnučka Alžběty II. se práce nebojí! O prázdninách makala za minimální mzdu

Vnučka Alžběty II. se práce nebojí! O prázdninách makala za minimální mzdu
Lady Louise Windsor Zdroj: Profimedia

Vydělávat se musí. To platí i pro členy britské královské rodiny. 18letá vnučka Alžběty II. o prázdninách brigádničila v zahradním centru, na hodinu přitom dostávala něco málo přes 6,83 libry, tedy necelé dvě stovky.

Osmnáctiletá vnučka královny Alžběty II. lady Louise Windsorová si před nástupem na Univerzitu St. Andrews ve Skotsku sama vydělávala. V červnu po maturitě nastoupila do zahradního centra.

A pomáhala se vším, co bylo potřeba, píše portál Independent. Mladá dáma si tak vyzkoušela například práci na pokladně i vítání zákazníků. Neminulo ji ani prořezávání nebo zalévání květin.

Související obsah

Za to vše dostávala podle portálu The Sun něco málo přes 6,83 libry (v přepočtu zhruba 198 korun). Jedná se o minimální mzdu, která se v současnosti vyplácí 18letým. Vzhledem ke slabým pracovním zkušenostem Louise je podle expertů nepravděpodobné, že by si vydělávala více.

Překvapení byli hlavně zákazníci. "Nemohl jsem uvěřit, že je to lady Louise. Musel jsem se podívat dvakrát," uvedl jeden z nakupujících. "Nikdy by vás nenapadlo, že by královnina vnučka mohla stát za pokladnou,“ přidal se další.

Mnozí však dívku chválí za to, že se nebála jít pracovat. Zároveň vyzdvihli její milé jednání a přístup. "Je to opravdu skromná a roztomilá mladá žena, která je zdvořilá a pozorná k zákazníkům. Vypadalo to, že ji ta práce baví," uzavřel jiný překvapený zákazník.

Lady Louise je dcerou prince Edvarda a Sophie, hraběnky z Wessexu. V pořadí na britský trůn je šestnáctá. 

Nejsledovanější královská rodina řeší otázku následnictví. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz