Domácí

Silné bouřky spláchly Milevsko. Panu Lukešovi voda vyplavila dům podruhé

Páteční bouřky a přívalové deště asi nejvíc zasáhly jihozápad republiky. Nejpostiženějším místem na jihu Čech bylo Milevsko. Během pár hodin tam spadlo až 80 milimetrů srážek. Voda společně s bahnem z polí způsobila milionové škody.

Stačila jen chvíle, aby se silnice v Milevsku proměnily v potoky. Voda se valila všude. "Bouřka nebyla až taková. Ale přívaly vody neskutečný. To bylo neskutečný. Z kanálů lítala voda," nemohli uvěřit místní tomu, co se děje.

Panu Lukešovi voda zatopila celý dům. Do čtyř do rána prý jen vynášel bahno. Spoustu práce má přitom ještě před sebou. "Tady vidíte, kde všude byla voda. Nějakých 30 centimetrů. Podlahy, to je všechno na vyhození," ukazoval reportérovi. "Snažíme se vyčistit garáž, abychom věci zevnitř mohli umýt a dát někam do čistého prostoru. Stalo se nám to podruhé za patnáct let, co tady bydlíme," přiznal pan Lukeš.

Související obsah

​K městskému úřadu se voda dostala z nedalekého rybníka. "Hlavně došlo k zasažení zadního traktu, kde došlo k zatopení sklepů radnice a k vytopení tří osobních automobilů," popsal místostarosta města Michal Horek.

Zasažená vodou je i nová obchodní zóna. Skoro všechny obchody budou muset zůstat pár dní zavřené. "Všechno to vteklo do těch prodejen. Měli jsme vodu s bahnem ve skladu. Pak se nám to dostalo i na prodejnu," vyprávěl prodavač Jan Urban.

Deště v Milevsku neustaly, a tak se na místo museli vrátit hasiči, kteří kolem zadních vchodů rozmístili desítky pytlů s pískem. U jednoho z hobby obchodů naskládali před vchod pytle s rašelinou, aby zachránili ostatní zboží. Kam až se škody vyšplhají, si zatím nikdo netroufá odhadovat.

Starosta Milevska Ivan Radosta:

lud, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz