Zahraničí

Finská premiérka podstoupila test na drogy. Takhle přitom tančili i jiní politici

Finská premiérka Sanna Marinová stále čelí nátlaku kvůli videím, která ji zachycují v uvolněné náladě na soukromém večírku ze začátku srpna. Na veřejnost se teď dostal další záznam, na kterém vdaná premiérka tančí tělo na tělo se známým zpěvákem. Aby vyhověla kritikům, podstoupila Marinová test na drogy.

Objímání, společný tanec a polibky na krk. Další detaily toho, jak finská premiérka trávila noc z 6. na 7. srpna. Video je pořízené v nočním klubu a Marinová je na něm ve společnosti finského popového zpěváka.

První záznam ze soukromé oslavy se na veřejnost dostal ve čtvrtek. Podle dvou účastnic večírku se tam kromě popíjení alkoholu konzumovaly také drogy. Že by "šňupala" i premiérka, ale prý neviděly. Šestatřicetiletá politička po výzvách koaličních partnerů i opozice podstoupila test na drogy. Výsledky mají být známy do týdne. Konzumaci alkoholu nepopírá.

"Ani jako teenager jsem nikdy žádné drogy nebrala. Test jsem absolvovala jen proto, abych vyvrátila podezření. Věřím, že lidé dokážou pochopit, že pracovní a volný čas lze oddělovat," reagovala premiérka.

Související obsah

​Marinová rozhodně není jediným politikem, kterého kamery zachytily při tanci. Skandály ověnčený Boris Johnson se třeba bavil ve společnosti ženy se světelným mečem.Jeho předchůdkyně Mayová, která ukazovala, že má k tanci blízko už během své vlády, si nedávno užívala na hudebním festivalu.

Pořádně rozjet to umí i v Rusku. Vášnivými pohyby lákal voliče během kampaně Boris Jelcin. Bývalý prezident Dmitrij Medveděv to zase umí víc s nohama.

I čeští politici se umí bavit. Václav Havel pozval Billa Clintona do hospody. Miloš Zeman pořádal plesy. Přímo na předsednickém pultu české poslanecké sněmovny zatančil a na kytaru zahrál její bývalý předseda Radek Vondráček.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz