Počasí

Letní počasí to nevzdá, už konec týdne přinese tropické teploty

Letní počasí to nevzdá, už konec týdne přinese tropické teploty
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Česko má za sebou nejdeštivější víkend letošních prázdnin s podprůměrnými teplotami. A s vydatnými srážkami na východě našeho území musíme počítat až do úterní půlnoci. Do té doby se budou srážkové úhrny pohybovat až kolem 60 mm za 24 hodin. V reakci na vydatné srážky bude docházet ke zvedání hladin řek. Kdy se vrátí letní počasí?

Letní počasí se k nám bude vracet od středy a konec týdne přinese i tropické teploty. Z výrazně podprůměrných teplot se tak na konci týdne opět vrátíme do léta. I nadále ale musíme počítat s lokálními přeháňkami nebo bouřkami. V pondělí bude převládat velká oblačnost a zataženo až oblačno, od východu se budou srážky během dne rozšiřovat na většinu území a místy mohou být vydatné a trvalé.

Ojediněle se mohou vyskytovat také bouřky. Celkové srážkové úhrny se mohou opět dostat až na 60 mm za 24 hodin. Odpolední teploty budou nízké, v širokém intervalu mezi 15 až 22 °C. V úterý bude zpočátku dne velká oblačnost. Čeká nás oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Odpoledne budou srážky ustávat a oblačnost se protrhávat. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

Pondělní vydatné srážky | Zdroj: TN.cz

Od středy budou přeháňky pouze ojedinělé

Od středy se začne blýskat na lepší časy. Frontální rozhraní se rozpadne, oblačnosti i srážek bude ubývat a teploty půjdou nahoru. Ve středu bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 23 až 27 °C. Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Od pátku tropické teploty

A k vodě nás bude lákat konec týdne. Teploty totiž porostou. V pátek bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 27 až 31 °C. V sobotu bude jasno až polojasno, stejně jako v pátek při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 27 až 31 °C. V neděli bude polojasno, na některých místech opět přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

Na poslední prázdninové dny se jen mírně ochladí, v odpoledních maximech budou teploty zůstávat až na 27 °C, tedy letních hodnotách.

Nejvyšší odpolední teploty (°C)
Pondělí 22
Úterý 25
Středa 27
Čtvrtek 29
Pátek 31
Sobota 31
Neděle 30

Udělejte si test na sinice

Kvalita vody je v přírodních nádržích místy zhoršená, přibývá řas a sinic. Raději si dopředu zjistěte kvalitu vody. Ideální je rychlý test na sinice. Do sklenice (klidně i pet lahve) naberete vodu, nechte ji 20 minut stát, pokud se vám ukáže nahoře kruh, který vypadá jako krupice, do vody raději nechoďte, jsou v ní sinice.

Předpověď počasí na pondělí 22. srpna:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz