Domácí

Zoufalá žena se chtěla oběsit na šále. Policistka s ní vyjednávala na stromě

Zoufalá žena se chtěla oběsit na šále. Policistka s ní vyjednávala na stromě
Policistka Petra Janková zachránila ženu před sebevraždou | Zdroj: Policie ČR

Mladá žena z Kladenska v těžké životní situaci se rozhodla spáchat sebevraždu. Vylezla proto na strom do výšky sedmi metrů, na kterém se chystala oběsit na šále. Policejní hlídka ji ale objevila včas. Odvážná policistka vylezla za ženou na strom, kde s ní téměř hodinu vyjednávala a utěšovala ji. Podařilo se jí tak zachránit mladý život.

Případ se šťastným koncem se odehrál již na konci července, policie o něm ale informovala až nyní. V odpoledních hodinách byla hlídka vyslána do lesa u Bratronic na Kladensku, kde se měla nacházet mladá žena, která se chtěla zabít. Po chvilce pátrání ji policisté skutečně našli, jak sedí na vyvráceném stromě ve výšce sedmi metrů nad zemí.

Kolem krku měla obvázanou šálu, jejíž druhý konec byl připevněn ke stromu. V tu chvíli 29letá policistka Petra Janková neváhala a za uplakanou ženou na strom vylezla. Zhruba 50 minut si tam s ní policistka povídala a utěšovala ji, zatímco jí žena v těžké depresi plakala na rameni. Nakonec se Jankové podařilo sundat nešťastnici šálu z krku.

Související obsah

​Na místo mezitím dorazily i další záchranářské složky. "Hasiči po příjezdu ženu sundali dolů a poté byla předána do péče záchranářů," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Devětadvacetiletá policistka slouží u policie přes tři roky, konkrétně na oddělení v Unhošti. "Ukázala svou profesionalitu, osobní odvahu a lidskost. Taková slova zazněla i od zasahujícího lékaře ze zdravotnické záchranné služby, který byl po celou dobu na místě," zakončila Richterová.

Podívejte se na video z června, kdy se policistům na poslední chvíli podařilo zabránit dívce skočit pod vlak:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz