Zahraničí

Ráj ve Středomoří hledá obyvatele. Na bydlení jim přidá majlant

Ráj ve Středomoří hledá obyvatele. Na bydlení jim přidá majlant
Costa Smeralda v Sardínii | Zdroj: Getty Images

Pořídit si domek na slunečné Sardinii je pro mnoho lidí snem. Ten se však může stát skutečností. Tamní vláda se totiž rozhodla lidem na nákup nebo renovaci domu přispět až 15 tisíc euro (necelých 370 tisíc korun).

Sardinie se snaží zatočit s vylidňováním. Právě proto tamní vláda vyčlenila 45 milionů euro (přes miliardu korun) na iniciativu, jejímž cílem je nalákat lidi do venkovských oblastí Itálie, uvedl portál Daily Mail.

"Díky těmto příspěvkům na první domy se Sardinie stává úrodnou půdou pro ty, kteří se tam přestěhují nebo se rozhodnou založit rodinu. Vytvořili jsme podmínky pro to, aby se mladí lidé rozhodli zůstat a rozvíjet ekonomickou strukturu těch nejkřehčích území," informoval prezident Sardinie Christian Solinas v tiskové zprávě.

Související obsah

Lidé si tak mohou zažádat o grant. Musí však splnit několik podmínek, aby jej dostali. Jednou z nich je, že peníze musí být použity pouze na financování nákupu nebo renovace domu na Sardinii. Nemovitost se musí navíc nacházet v obci s méně než 3 000 obyvateli. Právě ty podle tamní vlády potřebují největší ekonomickou podporu.

Maximum grantu činí 15 tisíc euro. Částka však nesmí přesáhnout polovinu nákladů na nákup a rekonstrukci. Pokud navíc chcete mít na peníze nárok, budete si muset zaregistrovat své bydliště na Sardinii do 18 měsíců od vašeho příjezdu.

Podívejte se na speciální díl pořadu Koření věnovaný Sardinii (3/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz