Cestujeme bezpečně

Itálie v září: Ideální čas na poznávací dovolenou i poslední možnost koupání

Itálie v září: Ideální čas na poznávací dovolenou i poslední možnost koupání
Zajímavá místa v Římě Zdroj: Getty Images

Připravili jsme pro vás okruh po těch nejzajímavějších městech Itálie. Na tuto zajímavou dovolenou se můžete vydat autem, hromadnou dopravou, letadlem i autobusem. 

Řím: Těžko tu někdy pocítíte, že už jste viděli dost

Výběr možností je nekonečný: Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, Andělský hrad, bazilika Panny Marie Sněžné, Lateránská bazilika, bazilika svatého Petra, Sixtinská kaple ve Vatikánu, náměstí Piazza Navona, Španělské schody, Fontána di Trevi. Co vidět v Římě, si můžete přečíst v článku zde.

Pokud máte rádi klasické umění, římské galerie nesmíte minout. Pokud jste spíše fanoušky filmové kultury, rozhodně si před dovolenou pusťte nějakou klasiku a vydejte se městem třeba po stopách Gregoryho Pecka a Audrey Hepburnové z klasiky Prázdniny v Římě. 

Související obsah

Milán: Město fotbalu a překrásné italské architektury 

Pokud milujete nákupy, tohle město je přesně pro vás. Muži si mezitím mohou zajít na fotbal, sídlí tu totiž dva velkokluby AC a Inter Milán. Sídlí zde osmý největší stadion v Evropě San Siro s kapacitou 80 000 diváků.

V Miláně se nachází také spousta galerií, jedna z nejslavnějších oper na světě La Scala a fenomenální katedrála Narození Panny Marie. V galerii Vittorie Emanuele II. se dokonce nachází i historický bar Camparino, který funguje více než 100 let. Na místě se propojuje překrásná italská architektura s německým smyslem pro pořádek, město je tak dost odlišné od zbytku Itálie.

Související obsah

Cinque Terre: 5 skalních vesniček na pobřeží Ligurského moře 

Až budete mít nakupování, fotbalu a památek v Miláně dost, přesuňte se do přístavního městečka La Spezia, které je součástí Ligurské riviéry (asi čtyři hodiny cesty autobusem). Kousek od tohoto městečka leží největší skvost Itálie Cinque Terre. Jedná se o pět malebných skalních vesniček, které byly v roce 1997 zapsány do světového dědictví UNESCO, díky čemuž se dostaly do většího podvědomí cestovatelů a v současnosti jsou vyhledávaným turistickým střediskem. Ideální je vyrazit sem v září, kdy největší davy turistů opadnou.

Zajistěte si ubytování přímo v městečku La Spezia, ve skalních vesničkách není tolik možností nebo jsou zbytečně předražené. Z La Spezie je navíc do vesniček jednoduchá doprava. Je možné využít buď vlak, loď, nebo se projít po pěších stezkách vedoucích podél pobřeží. Procházka se dá skvěle nakombinovat s vlakem nebo lodí. Doporučujeme zvolit si loď, ze které je naprosto neodolatelný pohled na pobřeží. 

Související obsah

Při zastávce ve vesničce Riomaggiore se můžete účastnit třeba kurzu výroby pesta. Domů si můžete odnést vlastnoručně vyrobené pesto. Kurz si můžete zarezervovat na stránkách Airbnb. 

Pisa: šikmá věž a skvělý gastronomický zážitek 

Stavba Torre Pendente neboli šikmé věže začala již ve 12. století. Zajímavostí je, že po vystavení prvních třech pater se věž již začala naklánět. Nakláněla se však na opačnou stranu, než na kterou se naklání dnes. Stavitelé se snažili věž nějak vyvážit, měla však moc mělké základy, a i když byla správně vyvážena, po stavbách dalších pater se opět naklonila.

Dokončit se ji podařilo až ve 14. století. Stále však nebyla stabilní, v průběhu staletí se pak nakláněla stále víc, ve 20. století šlo už o neuvěřitelných 5 metrů a hrozilo, že celá spadne. V roce 2001 byla věž opět otevřena veřejnosti s vychýlením už jen 3 metry. Původně měla ohromit svou výškou a být nejvyšší na světě, to bohužel nevyšlo. Na popularitě však rozhodně neztratila.

Související obsah

Florencie: Jedno z nejromantičtějších měst na světě 

Florencie je jedním z nejromantičtějším měst na světě. Romantická je především díky renesančním architektonickým památkám, střed města patří dokonce ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Pro pohyb po městě si lze pronajmout starodávná kola, která jsou zde velmi oblíbená. Na své si přijdou i milovníci galerií a muzeí.

S městem jsou také spojena významná jména jako Giovanni Boccaccio nebo Leonardo da Vinci. Není se čemu divit, Florencie byla ve 14. až 16. století jednou z nejbohatších metropolí Evropy. Florencie však není jen romantické město, najdeme tu i základnu světoznámé módní značky Gucci.

Související obsah

Benátky: Odpočinek u moře a projížďka gondolou 

Aby té romantiky nebylo málo, poslední zastávkou před návratem domů jsou Benátky. Září je pro návštěvu tohoto vodního městečka naprosto ideální. Není tu už tolik lidí jako v červenci a srpnu. Budete si tak moci ve větším klidu vychutnat ty největší skvosty, tedy Náměstí svatého Marka, most Rialto, Canal Grande nebo slavnou galerii Dell' Academia. Benátky se rozléhají na celkem 118 ostrovech a část města leží i na pevnině, přičemž hlavní centrum města spojuje přes 400 lávek.  

Pokud máte chuť si náročný den ve městě zpříjemnit koupáním u moře, můžete k tomu využít vodní autobusy, které vás odvezou na ostrov Lido. Na ostrově Lido je několik pláží, které jsou veřejné a dá se zde skvěle vykoupat. Cesta z Benátek na ostrov zabere maximálně půl hodiny a z vodního autobusu máte nádherný výhled na celé město.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz