Mohutný požár zachvátil v noci na pátek roubený dům na Jablonecku. S plameny bojoval velký počet jednotek, hasiči museli vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu.
Roubenka v těžko přístupném terénu v Železném Brodě vzplála před půlnocí.
"Při příjezdu první jednotky byl již požárem zasažen celý objekt," informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje na twitteru.
Jednotky z II. stupně požárního poplachu zasahují v Železném Brodě u požáru roubeného domu na těžko přístupném místě. Při příjezdu první jednotky byl již požárem zasažen celý objekt. Hasiči vytvořili dopravní vedení, provádějí hasební práce a vodními proudy chrání vedlejší objekt pic.twitter.com/x3YrLdzaTh
— HZS LIBERECKÉHO KRAJE (@hzs_lbk) August 25, 2022
Hasiči se kromě boje s plameny snažili ochránit sousední objekt. Kvůli velkému počtu zasahujících jednotek museli vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu.
Zevnitř budovy vynesli hasiči dvě tlakové lahve. Po lokalizaci požáru dohašovali do pěti ráno skrytá ohniska. Příčinu vzniku ohně zjišťuje hasičský vyšetřovatel, škodu předběžně odhadl na dva a půl milionu korun. Majetek za dva miliony se podařilo uchránit. Vše se obešlo bez zranění.
V pražských Hlubočepech hořela střecha, zasahovaly čtyři jednotky hasičů (08/2022):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz