Domácí

Vůz autoškoly ohrožoval jiné řidiče. Bezohlednou jízdu zachytila kamera

Řidič s vozidlem autoškoly ohrožoval další účastníky silničního provozu. Jeho nebezpečné předjíždění v nepřehledném úseku málem zavinilo nehodu s protijedoucím autem. Za toto počínání šoférovi hrozí pokuta.

Obrovský hazard na silnici natočila palubní kamera čtenáře TN.cz. Podle záběrů vozidlo nebezpečně předjížděl v úseku ze Železného Brodu na Harrachov. Auto s polepy autoškoly ze Železného Brodu v nepřehledném úseku předjelo dvě auta a málem se srazilo s protijedoucím vozidlem.

To však řidiči ve voze autoškoly nestačilo a v riskantní jízdě pokračoval. O chvíli později přes plnou čáru předjel náklaďák. Nebezpečný manévr předvedl v neděli 24. dubna, kdy v železnobrodské autoškole neprobíhá výuka.

Jeho jízdou se už zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

Související obsah

​"Řidič uvedeného vozidla se dopustil přestupku tím, že předjížděl na podélné čáře souvislé a za tento přestupek mu v příkazním řízení hrozí pokuta do výše 2 000 korun. Jelikož v tuto chvíli neznáme totožnost řidiče, nemůžeme hovořit o tom, že vozidlo řídil instruktor autoškoly, hovoříme tedy pouze o řidiči motorového vozidla," napsala TN.cz policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Podle dopravního experta Romana Budského řidič ohrozil ostatní účastníky silničního provozu. "Vidíme tam jasně auto, které se vyřítilo ze zatáčky těsně proti předjíždějícímu vozidlu. Řidič byl nejenom omezen, ale byl dokonce ohrožen. Myslím si, že horké chvíle zažil i řidič modrého auta, který jel za náklaďákem," řekl Budský. Stačila by o vteřinu zpožděná reakce jednoho z řidičů nebo vyšší rychlost protijedoucího auta, jízda mohla skončit tragicky. 

Související obsah

"Když už člověk řídí auto, které je pomalované firemním logem, tak by si měl uvědomit, že mimo jiné reprezentuje i svoji firmu," dodal Budský.  

Video jsme poslali i majiteli autoškoly v Železného Brodu. "Instruktoři mají auto i k soukromému užití. Vozidlo použil rodinný příslušník, který bohužel nerespektoval morální přesvědčení firmy. Z uvedeného jsme vyvodili závěry a omezili užívání vozidel," napsal redakci TN.cz majitel autoškoly Jiří Novotný. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události