Zahraničí

Neznámá nemoc zabíjí desítky psů. Umírají v nesnesitelných bolestech

Neznámá nemoc zabíjí desítky psů. Umírají v nesnesitelných bolestech
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Záhadná nemoc v americkém státě Michigan zabíjí desítky psů. Jen v jednom z okresů zemřelo více než 30 psů za týden. Jedná se obyčejně o mladá zvířata a štěňata. Ti umírají tři až pět dní po infekci.

Záhadné onemocnění psům způsobuje krvavý průjem a zvracení. Bohužel neexistuje žádná účinná léčba. Podle lékařů má velmi podobné příznaky jako psí parvovirus, píše portál Daily Mail.

U desetiměsíčního labradora jménem Smokey se začaly projevovat nevídané příznaky podobné parvoviru. Majitel vzal psa k veterináři, kde už však štěně začalo opakovaně zvracet a ztrácelo sílu. Přežilo jen díky tomu, že muž utratil v přepočtu přes více než 60 000 korun za léčbu.

Související obsah

Podle veterinářů by majitelé psů měli držet krok s očkováním. "Pokud je pes očkovaný, bude méně pravděpodobné, že onemocní a bude potřebovat podpůrnou léčbu, aby zůstal naživu," konstatuje michiganská státní veterinářka.

Po nakažení parvovirem přichází období tří až sedmi dní, než se dostaví příznaky. Typicky infikuje lymfatické uzliny, jakmile se dostane do krve, napadne buňky v kostní dřeni a buňky lemující tenké střevo. Nejvíce ohroženi jsou mladí psi. Snižuje také počet bílých krvinek, infekce se tak šíří rychle po celém těle.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz