Domácí

Tipy na výlety: Navštivte ranč s bizony v oblasti Česká Kanada

V rámci našich tipů na výlety se jel štáb TV Nova podívat do lesů u Landštejna. Do oblasti zvané Česká Kanada. Leží tam osada Rožnov a v ní statek, který se specializuje na chov bizonů.

Rožnov leží v samém srdci Přírodního parku Česká Kanada a spadá pod obec Český Rudolec. Přímo Rožnovem prochází cyklotrasa a turistická stezka, po které se dostanete do Landštejna. Dále pak až k obci Kaproun. Velkou dominantou Rožnova je pak Bison ranch.

V areálu ranče je i dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky. Naproti němu kiosek s občerstvením. "Grilujeme tady bizoní burgery, bizoní klobásy. O víkendech máme například krkovice a kuřecí stehna. Občas děláme i ryby. Když zákazníci přijdou, máme pro ně samozřejmě připravené posezení pod stromy. Mohou si zahrát ping-pong a pro děti tu máme dětské hřiště nebo trampolínu," řekla obsluha kiosku.

Související obsah

Právě díky vybudování tohoto stánku se farma v roce 2008 začala rozrůstat. Dnes je tu penzion, wellness, kemp, soukromá pláž, restaurace a obrovské výběhy pro bizony, které dominují celému ranči. Pro hosty, kteří chtějí prozkoumat okolí, je tu k dispozici neplacené soukromé parkoviště.

Ubytovat se můžete v penzionu nebo si zvolit dobrodružnější nocleh – teepee v blízkosti bizonů. Pokud vám nestačí výhled zpoza plotu, můžete jít za bizony přímo do výběhu. Tuto možnost ranč nabízí jen skupinám nad 25 lidí. Další atrakcí pro návštěvníky jsou španělští koně. Velkým lákadlem je pak pro turisty nedaleký Jindřichův Hradec či renesanční vodní zámek Červená Lhota.  

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz