Domácí

Tipy na výlety: Vydejte se za nejkrásnějšími vodopády v Česku

Horké letní dny vybízejí k tomu, aby lidé vyrazili k vodě. A přestože většina lidí tráví takový čas na koupalištích, zchladit vás může i vodopád. Příjemné osvěžení tak můžete spojit i se zajímavým výletem.

Mumlavský vodopád patří k jednomu z nejnavštěvovanějších míst Krkonoš. V létě tam chodí spousty turistů také za osvěžením. Vodopád oblíbený i u zahraničních turistů najdete necelé dva kilometry od Harrachova. Vede tam pohodlná cesta po modré turistické trase.

Dojet se dá i autem, které můžete zdarma nechat blízko autobusového nádraží v Harrachově nebo na parkovišti u silnice směrem z Harrachova k hraničnímu přechodu. Děti si cestu mohou zkrátit liščí stezkou.

Související obsah

Na vodu nejbohatší vodopád v Krkonoších padá až do hloubky deseti metrů. Vodopády zaujímají celé řečiště a vytváří ze žuly obří kotle, tzv. čertova oka. Občerstvit se nebo koupit suvenýr si můžete v Mumlavské boudě, která je hned nad vodopádem.

Pokud se cítíte na fyzicky náročnější výlet, vydejte se na Pančavský vodopád. S výškou téměř 150 metrů je nejvyšší v Česku a najdete ho v Krkonošském národním parku asi kilometr od Labské boudy. Několik vodopádů, kaskád a peřejí nabízí také naučná stezka na nejhezčí horské bystřině Jeseníků Bílé Opavě.

Další úžasné vodopády najdete v Jizerských horách, konkrétně na říčce Černá Desná. Leží na trase z Desné k přehradě Souš. Vodopády Černé Desné tvoří dohromady soustava čtyř vodopádů se jmény Dlouhý, Bukový, Plotnový a Hrncový.

Související obsah

Svou procházku můžete začít v obci Desná. Zhruba tříkilometrová trasa k prvnímu vodopádu vede podél řeky. Cesta k poslednímu Hrncovému vodopádu je ale náročnější.

A pokud se vám nechce z města nebo chcete spojit výlet do Prahy s trochou přírody, vydejte se do Průhonického parku. Tam najdete vodopád na Botiči. Na vodopád narazíte, když se v Průhonickém parku vydáte po nejdelším turistickém okruhu, tedy po červené. Otevřeno je tam každý den. Dospělí zaplatí 100 korun, rodina 260 korun.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz