Zahraničí

Kamion na jihu Nizozemska najel do pouliční oslavy. Zemřelo šest lidí

Šest lidí zahynulo po sobotní nehodě na jihu Nizozemska. Kamion tam najel do pouliční oslavy. Dalších sedm lidí bylo zraněno.

Podle policie se tragédie stala v sobotu kolem sedmé hodiny večer ve městě Nieuw-Beijerland, asi 30 kilometrů jižně od Rotterdamu, kde probíhala pouliční oslava. "Evidujeme šest mrtvých a sedm zraněných, z nichž je jeden ve vážném stavu," sdělila policejní mluvčí Mirjam Boersová.

Bezprostřední příčina nehody zatím není známá. "Prozatím ponecháváme všechny scénáře o možných příčinách otevřené," uvedla policie ve svém prohlášení. Podle portálu EuroWeeklyNews vyšetřovatelé mimo jiné pracují s verzí, že kamionu selhaly brzdy a řidič poté ztratil nad vozem kontrolu.

Policie dále uvedla, že řidič, 46letý muž ze Španělska, byl v rámci vyšetřování zatčen a převezen na policejní stanici. Kamion má patřit španělské dopravní společnosti.

Související obsah

Úřadující starosta města Hoeksche Waard, do kterého Nieuw-Beijerland patří, Charlie Aptroot prohlásil, že obec je tragédií "zdrcena". V době nehody ve vsi probíhalo sousedské grilování, kterého se účastnilo mnoho lidí.

"Mnozí ze zúčastněných jsou v určitém šoku. Jiní jsou velmi znepokojeni, protože nevědí, co se s jejich rodinným příslušníkem, přítelem nebo příbuzným děje. Je to skutečná katastrofa," doplnil Aptroot.

Několik svědků řeklo televizi RTL Nieuws, že viděli, jak nákladní auto zastavilo na křižovatce a poté najednou sjelo z hráze do vypuštěné nádrže, kde se konala oslava. Na místě nehody zasahovalo množství sanitek a několik záchranářských vrtulníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz