Zajímavosti

Legendární Mafia oslavila 20. narozeniny. Dočká se dalšího pokračování

Legendární Mafia oslavila 20. narozeniny. Dočká se dalšího pokračování
Mafia | Zdroj: Steam

Legendární videohra Mafia vývojáře Daniela Vávry oslavila své 20. narozeniny. Česká hra ze světa mafiánů ve Spojených státech amerických dobyla svět a znal ji téměř každý. Společnost 2K, která hru distribuuje, ji pak od 1. září poskytne na omezený čas zdarma.

Videohra, kterou hrál snad každý. Legendární Mafia oslavila 20. narozeniny. Pochází z továrny českých vývojářů a dokázala si podmanit skoro celý svět. Prodalo se jí přes tři miliony kusů.

Společnost, která ji distribuuje, se rozhodla zpřístupnit její originální digitální verzi zdarma. Zájemci ji tak od 1. do 5. září mohou pořídit bez poplatků, uvedlo vydavatelství na twitteru

Americká společnost zároveň potvrdila, že se pracuje na jejím dalším pokračování. Po druhém dílu, který mezi kritiky sklidil lepší hodnocení než originál, přišel třetí. Ten je sice nejprodávanějším dílem ze všech, ale hráči ho hromadně odsoudili. Čtvrtý díl volně pokračující série tak přináší řadu obav.

Související obsah

Za zhoršením, které podle hráčů série Mafia zaznamenala, stojí pravděpodobně i prodej českého herního vydavatelství Illusion Softworks. To v roce 2008 odkoupila společnost Take-Two Interactive a zařadila ho pod křídla svého vydavatelství 2K Games.

Postupem času totiž od vývoje druhého dílu odešel i videoherní designér Daniel Vávra. Na třetím pokračování, které bylo z pohledu tvůrců americkou hrou, se podílelo jen několik desítek Čechů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz