Zahraničí

Putin se dostává do problémů. Podle tajných služeb musí uplácet zločince

Putin se dostává do problémů. Podle tajných služeb musí uplácet zločince
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ruská armáda se na Ukrajině dostává do problémů. Čelí totiž vážnému nedostatku personálu. Začíná tedy například slibovat finanční odměny i prominutí trestu zločincům. Vyplývá to z informací amerických tajných služeb.

Po šesti měsících války čelí Rusko na Ukrajině nedostatku lidí. Vyplývá to z informací amerických tajných služeb, které agenturám AP a Reuters potvrdil nejmenovaný představitel americké vlády.

Podle zdroje se Rusové proto snaží rychleji vracet do boje zraněné vojáky, využívají lidi ze soukromých bezpečnostních agentur a nabízí vojákům základní služby různé bonusy za přihlášení se do jednotek na frontě.

"Máme věrohodné informace o tom, že ruské ministerstvo obrany asi začíná s náborem odsouzených zločinců na Ukrajině," poznamenal představitel americké vlády. Ministerstvo má nabízet zločincům prominutí trestu i finanční kompenzace.

Související obsah

Americká armáda zdůraznila, že ruský prezident Vladimir Putin minulý týden přikázal zvýšit počet vojáků o 137 000 lidí. Od 1. ledna by jich tak bylo asi 1 150 000. Není jisté, jestli spoléhá na větší počet odvodů vojáků základní služby či chce zvýšit počet vojáků na služební smlouvu. Vojenští analytici pro agenturu AP ale upozornili, že se Kreml obává následků případného odvodu civilistů do války.

Moskva už od začátku války oficiálně neinformuje o tom, kolik lidí na Ukrajině ztratila. Podle Kyjeva i západních vlád ale už kvůli invazi zemřely tisíce ruských vojáků. Podle náměstka amerického ministra obrany Colina Kahla už je mrtvých či raněných ruských vojáků na Ukrajině 70 až 80 tisíc.

Ukrajina zahájila protiútok:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz