Experti na cestách

Dovolenou na příští rok pořiďte už teď. Čeká vás spousta výhod, radí expert

Plánování letní dovolené není nic snadného, proto by se s ním mělo začít co nejdříve. Cestovní kanceláře už na konci aktuální sezony nabízejí nákup dovolené v rámci takzvaného first minute zájezdu. Tato možnost by vám v době rostoucích cen pohonných hmot a energií mohla ušetřit spoustu peněz. Nejen toto téma řešil pořad Experti na cestách na TN Live.

Aktuální sezona dovolených je u konce. A kdo chce příští rok ušetřit, měl by se už začít připravovat na tu další. Vzhledem k energetické krizi a rostoucím cenám téměř všeho se hodí každá koruna navíc.

Vysněnou dovolenou si můžete pořídit už teď, vybírat se dá z takzvaných first minute nabídek. "K takové nabídce se vztahuje nejvíce slev a výhod, jako je nejširší výběr z destinací, termínů, hotelů i služeb. Nabídka tedy není tak přebraná," popsal provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Slevy jsou podle Rušikvase zaměřené například na děti a seniory. "Motivujeme naše klienty k nákupu i díky nízkým zálohám. Klient na začátku zaplatí nízkou zálohu a má dostatek času, než doplácí svou dovolenou," doplnil Rušikvas.

Související obsah

Zároveň upozornil, že by lidé v této cenově nevyzpytatelné době neměli spoléhat na slevy last minute zájezdů. Ty mohou být poprvé v historii ještě dražší než aktuální nabídka. Extrémní zdražování však neočekává. "Jedním z důvodů je konkurence. Druhým zase to, že se ceny nasmlouvávají dopředu a musí reflektovat to, že musíme uchovat konkurenceschopné prostředí a zajímavou nabídku," pokračoval provozní ředitel CK Blue Style.

Ceny se však oproti době covidové zvyšovat budou. "Korekce ceny z hlediska vstupů, energií, inflace, ceny potravin je asi nezbytná. Očekávám, že změna ceny bude v řádech jednotek procent," uklidnil Rušikvas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz