Zahraničí

Pokus o atentát: Muž stiskl spoušť centimetry od obličeje političky

Děsivý zážitek má za sebou argentinská viceprezidentka Cristina Fernándezová de Kirchner. Ve čtvrtek večer z davu před jejím domem vystoupil muž s nabitou zbraní, kterou zblízka namířil na její obličej. Politička měla štěstí, zbraň se totiž zasekla.

Bývalá argentinská prezidentka se před svým domem v Buenos Aires zdravila s příznivci. Z davu ale vystoupil 35letý Brazilec Fernando Sabak Montiel, který se ji pokusil zblízka zastřelit, upozornil deník Buenos Aires Times. Policie muže krátce poté zadržela a snaží se zjistit motiv.

"Cristina je naživu, protože zbraň, ve které bylo pět nábojů, z nějakého technicky nepotvrzeného důvodu nevystřelila," prohlásil argentinský prezident Alberto Fernández. Pokus o atentát odsoudil, jedná se podle něj o jeden z nejvážnějších incidentů v zemi od roku 1983, kdy se do Argentiny vrátila demokracie. 

Související obsah

Cristina Fernándezová de Kirchner byla prezidentkou v letech 2007 až 2015. Momentálně čelí obvinění z korupce, za kterou jí hrozí až 12 let a doživotní zákaz věnovat se politice.

V době pokusu o atentát se zrovna vracela od soudu, informovala BBC. Jako předsedkyně Senátu má ale imunitu, ve vězení by tedy skončila pouze tehdy, pokud by Nejvyšší soud potvrdil trest nebo by skončila v argentinském parlamentu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz