Domácí

Tipy na výlety: Ve Vranově si užijete v kempu i blízkém národním parku

Vranov nad Dyjí je jedna z nejoblíbenějších lokací pro výlety i dovolenou na jižní Moravě. Například vranovský kemp nabízí řadu aktivit. Právě tam a také do národního parku Podyjí vás vezmeme v tipech na výlety.

Vranovský kemp přiláká každoročně desetitisíce lidí. Můžete si tam postavit stan nebo rezervovat ubytování v chatkách, apartmánech, penzionech nebo mobilheimech. Za místo pro stanování zaplatíte 180 až 200 korun, za místo pro karavan pak 450.

"Kapacita pro karavany je 60 a více podle velikosti karavanu. Je tam přípojka pro vodu a energie," uvedl správce Jan Crhák. V areálu kempu se zabaví všechny věkové kategorie. Návštěvníci tam najdou například lanový park či dětský koutek. Tam mohou své děti nechat na starost zkušeným animátorkám, a to od 10 do 20 hodin za dobrovolný příspěvek. 

"Je tady možnost zanechat dítě a naše kolegyně se o něj starají," vysvětlil Crhák. "Vyrábíme s nimi pískování, velké obrázky, malování na sklíčka, pak máme malování na hrnky," popsala aktivity Karolína Nehybová. 

Související obsah

Na vranovskou pláž se můžete přijet vykoupat i jen na otočku. "Celodenní vstupné je 60 korun, kdybyste chtěli jen na hodinu, tak zaplatíte 60 korun a my vám potom vrátíme vstupné," sdělila recepční Nikola.

Pokud by vás koupání a relax na pláži omrzely, můžete se vydat na pěší výlety po okolí. Jen pár kilometrů od přehrady (po zdolání visuté lávky) naleznete vranovský zámek. Ten nabízí několik prohlídkových okruhů a otevřeno má mimo pondělí do 17 hodin.

Za procházku stojí také národní park Podyjí. Ten je se svou rozlohou 63 kilometrů čtverečních nejmenším a zároveň nejmladším národním parkem v Česku. Výjimečný je pro své unikátní a zachovalé údolí řeky Dyje. Nejhezčí pohledy na kaňon řeky se naskýtají z turistických vyhlídek. 

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz