Zahraničí

Muž sekerou zabil a rozčtvrtil několik psů. Děti neměly co jíst, tvrdil soudci

Soud v slovenském Prešově poslal v pátek do vazby muže, který měl sekerou zabít a rozčtvrtit pět psů. Zadržený se k činu přiznal se slovy, že se jeho rodina nachází v obtížné finanční situaci. Hrozí mu až pět let vězení.

Policie na východě Slovenska vyšetřuje otřesný případ. Čtyřicetiletý muž z romské osady z Chmiňanských Jakubovan měl zabít pět psů. Zvířata měl uhodit tupou stranou sekery do hlavy, poté maso uvařit a sníst. Policie ho přistihla doma přímo u porcování masa.

U soudu, který muže v pátek poslal do vazby, se ke všemu přiznal. Svůj čin zdůvodňoval tím, že je chudý, nemá žádné příjmy a že s manželkou a dětmi neměli co jíst. Zvířata mu prý darovali příbuzní. V osadě, kde žije, to podle jeho vyjádření dělá více rodin.

Muž porcoval psy | Zdroj: Polícia SR - Prešovský kraj

Podle webu tvnoviny.sk mohou být však informace o jeho tíživé finanční situaci účelové, stejně jako fakt, že psy zabil jedním úderem.

Související obsah

​Podle slovenských zákonů je totiž zabití zvířete jediným úderem kvalifikováno jako přestupek. Obhajoba, že děti neměly co jíst, by poté mohla být brána jako polehčující okolnost. V tomto případě by pak muž unikl vězení.

Pokud by ho soud uznal vinným, strávil by až pět let za mřížemi. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz