Zajímavosti

Konec drahým čističům oken. Lidé řekli, jak se skla budou lesknout za pár korun

Členové skupiny na sociálních sítích, kde si předávají tipy okolo úklidu, se podělili o své triky, jak během několika minut dosáhnout zářivě čistých oken bez šmouh. K jejich geniálnímu způsobu je potřeba jen jedna věc, kterou vlastní snad každá domácnost, a to jakýkoliv saponát či jar na nádobí.

Mytí oken, sprch a zrcadel může být velmi zdlouhavým utrpením, které snadno končí nezdarem v podobě ošklivých šmouh a pruhů na skle. Fanoušci "úklidové guru" paní Hinchové, kteří mají na sociálních sítích skupinu, se podělili o trik, jak zajistit dokonalý lesk oken bez námahy a spousty peněz.

Členové skupiny na úklid tvrdí, že místo nákladných čistících roztoků, které i tak zanechávají šmouhy na skle, stačí jakýkoliv saponát na nádobí. Ten má snad doma téměř každý, a pokud ne, pořídit si ho stojí pár korun. Navíc se doma jar na nádobí nikdy neztratí.

Související obsah

"Jaké jsou nejlepší tipy na čištění oken bez šmouh?" položila žena na sociálních sítích otázku, pod kterou se objevily stovky komentářů. Mnoho se v jedné z rad shodovalo, sdílel portál Mirror.

"Starý dobrý mycí prostředek na nádobí s vodou stačí," odpověděl jeden z uživatelů. "Saponát s horkou vodou a následně to usušte obyčejnou kuchyňskou utěrkou,“ radil další z komentářů.

Související obsah

"Používám mycí prostředek v horké vodě a stěrku, poté okna osuším papírovou utěrkou a je to naprosto jiskřivě čisté," poradil další člověk. Podobné tipy doprovázely i další nápady s použitím novin, hadříků z mikrovlákna anebo parfémů, které lidé k prostředkům kvůli vůni přimíchávají.

Někteří tam dokonce přidávají aviváž na prádlo. Podle nich to sklu pomůže zůstat déle čistší, protože aviváž by měla odpuzovat nečistoty a prach.

Související obsah

"Používám prostředek na mytí nádobí v malém kbelíku s horkou vodou, přidám trochu kondicionéru, vezmu houbičku z drsné strany a používám ji k efektivnímu mytí oken," prozradil další z fanoušků svůj postup úklidu, který už skoro připomíná rituál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz