Zahraničí

Nádor vážil víc než pacientka. Polští lékaři ho úspěšně vyjmuli

Nádor vážil víc než pacientka. Polští lékaři ho úspěšně vyjmuli
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Chirurgové z polské nemocnice si připsali ohromný úspěch, když koncem srpna z břicha pacientky vyoperovali obří nádor. Vážil neuvěřitelných 42 kilogramů, podle lékařů pravděpodobně více než samotná pacientka.

Vše nasvědčuje tomu, že polští chirurgové z nemocnice v Zelené Hoře na konci srpna vyjmuli z těla pacienta ten největší nádor, který kdy v polských nemocnicích odstranili. Vážil 42 kilogramů, jak informoval portál Polsat News.

Lékaři popsali, že posledních pár dnů před operací pacientka nebyla schopna sama vstát z postele. O nádoru, který se ukrýval v jejím břiše, věděla dlouhých deset let. Pro operaci se rozhodla až ve chvíli, kdy jí nádor znemožňoval chůzi. Riziko zákroku byl prý tak vysoké, že většina nemocnic odmítla zákrok provést.

Související obsah

​Podle stránek zelenohorské nemocnice trvala samotná operace sedm hodin. "Během výkonu bylo nutné provést oboustrannou rekonstrukci zevních ilických žil. Ztráta krve u pacientky při operaci představovala osm litrů," popsal primář Kliniky všeobecné a onkologické chirurgie David Murawa.

"Žíly vyživující nádor byly tlusté jako zahradní hadice," dodal Murawa. Podle nemocnice žena strávila pár dnů na jednotce intenzivní péče, poté ji převezli na Kliniku všeobecné a onkologické chirurgie.

Onkolog Dušek: 65 tisíc lidí ročně má zhoubné nádory:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz