Domácí

Zemřela klíčová postava české literatury. Její práce byla vidět na stovkách knih

Zemřela klíčová postava české literatury. Její práce byla vidět na stovkách knih
Libor Batrla | Zdroj: Archiv Libora Batrly

V neděli naposledy vydechl sazeč a grafik Libor Batrla. Jeho jméno můžete najít ve stovkách knih, kterým navrhl obálku nebo je vysadil. Delší dobu statečně bojoval s vážnou nemocí, které nakonec ve věku 62 let podlehl.

Grafik Libor Batrla pracoval až do svých posledních dnů. Tím úplně posledním se stala neděle 4. září, kdy sazeč definitivně prohrál svůj vleklý boj s vážnou nemocí.

Batrla spolupracoval s nakladatelstvím Argo, a to již od dob jeho vzniku. Připravil dokonce obálku k vůbec první knize, kterou nakladatelství vydalo, s názvem Anděl západního okna od autora Gustava Meyrinka.

Související obsah

​Zesnulý grafik stál mimo jiné za původní grafickou úpravou edice AAA, vlajkové lodi nakladatelství, nebo za úpravou edičních plánů. Zpracoval i dílo spisovatele Charlese Bukowského, jeho poslední grafickou prací byla právě autorova kniha O pití.

"Libor byl skvělý a spolehlivý grafik a sazeč, který si věděl rady s každou zapeklitostí. Ztratili jsme výborného sazeče, grafika a kamaráda. Velice se nám po něm stýská," uvedlo nakladatelství, jehož loga je zesnulý Batrla rovněž autorem, na svých stránkách.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz