Zajímavosti

Turisté znechucení Chorvatskem: Na tohle si letos stěžovali nejvíc

Turisté znechucení Chorvatskem: Na tohle si letos stěžovali nejvíc
Lidé v Chorvatsku | Zdroj: TV Nova

Každý rok míří do Chorvatska davy turistů, aby se pokochaly krásnou krajinou a vykoupaly v moři. Jenže právě velké masy lidí dokážou celkový dojem z dovolené během chvilky zkazit. Návštěvníci si stěžují, že třeba oblíbená Plitvická jezera jsou tak přelidněná, že si je člověk neužije ani mimo hlavní sezónu. A to není jediná věc, která turistům letos vadila.

Příroda, kvalitní silnice a přívětivé ceny. To všechno jsou plusy, kvůli kterým se Chorvatsko stává vyhledávanou destinací nejen mezi Čechy. Pobyt u moře však návštěvníkům narušují davy lidí, déšť a mnohdy chaotický řád trajektů.

Soudě podle turistických fór a blogů si turisté v Chorvatsku stěžují nejvíce na ostatní turisty, informuje portál Dnevnik. Návštěvníci se ve vzpomínkách vracejí do dob, kdy se jezdilo více do Španělska a Itálie a v zemi nebylo tak přelidněno. Nyní je obtěžují davy turistů, stěžují si také na autobusovou a trajektovou dopravu.

"Chorvatsko bývalo levnou a unikátní destinací, protože lidé většinou proudili do Španělska a Itálie. Nyní jsou všude hromady a hromady turistů. Trajektové lístky jsou brzy vyprodány a nelze je koupit on-line předem. Airbnb a hotely jsou plné. Za láhev vody vám naúčtují klidně i 50 HRK (přes 160 korun). Ani Uber neseženete. Ke každé pokladně vedou dlouhé fronty. Všechna místa, od restaurací až po atrakce, jsou plná turistů a pohybovat se v proudu turistů po schodech je hrozné," postěžoval si jeden z návštěvníků na sociální síti Reddit.

Související obsah

​Stěžoval si také na nepřehlednou dopravu a problémy při nákupu vstupenek na různá místa. "Je ironické, že si jako turista stěžuji, že jde o turistické místo. Kdybych to ale všechno věděl, do Chorvatska bych nepřijel," dodal zklamaně.

"Jezdit autobusy v Chorvatsku je loterie, zvláště uprostřed sezony, kdy mají často zpoždění. Jsou tu nejrůznější řidiči: od těch, kteří pomohou a žertují, až po ty drzé a arogantní," přidal se další.

Ostatní členové fóra v reakci na stížnosti turistům poradili, aby příště necestovali v nejrušnějších časech nebo volili klidnější destinace, protože Chorvatsko má dostatečně dlouhé pobřeží. Jenže podobných kritických reakcí se objevilo více. A to i od lidí, kteří nezvolili k cestování přímo období prázdnin.

"Národní park Plitvice v Chorvatsku byl zklamáním. Očekával jsem méně davů v pondělí ráno v září (ne v hlavní sezóně, ani o víkendu). Realita: park, který je naprosto nabitý hyperaktivními, sobeckými a neustále křičícími návštěvníky. V jednom okamžiku jsem byl uvězněn na stezce a zoufale jsem se snažil protlačit mezi lidmi, abych viděl vodopády," popisoval turista, kterému bylo doporučeno, aby raději navštívil Národní park Krka, pokud ho obtěžují davy.

Muž z Dánska si zase stěžoval na déšť, který se podle něj objevuje na Plitvicích každý den i v létě, a také na málo toalet v národním parku. Záhřeb si oblíbil kvůli dobrému kolektivu v hostelu a o Dubrovníku říká, že by tam lidé neměli strávit více než dva dny, protože davy turistů jsou nesnesitelné. Vadili mu také zaměstnanci restaurace postávající venku a kolemjdoucí "tahající si rukávy". Naopak chválil chorvatské silnice, ale myslí si, že mýtné je drahé a řidiči agresivní a rychlí.

Na seznamu toho, co turisty těší, je krásná příroda a architektura a také to, že díky nízké kriminalitě se můžete volně procházet i v noci po městech bez obav, že vás okradou. Výhodou jsou také nízké ceny a obecně přátelští lidé.

V chorvatském letovisku udeřil blesk do turistky (8/2022):

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz