Domácí

Před úřadem ve Ždáru čekají zájemci o pozemek. Prodej ale začne až za týden

V Česku je stále obrovská poptávka po novém bydlení a zájem je nejen o byty, ale i o stavební pozemky. Důkazem může být Žďár nad Sázavou, který nabízí 27 parcel za pevnou cenu. Lidé tak ušetří i stovky tisíc korun třeba oproti jindy využívané aukci. A už týden před začátkem prodeje tam před úřadem čekají desítky zájemců.

Pan Sláma čeká před úřadem nejdéle. Po něm přicházeli další a další zájemci o pozemky. Je jich tam už 27, tedy přesně jako počet nabízených stavebních parcel. Jejich prodej přitom začne až příští pondělí ráno.

Paní Šorfová je na mateřské dovolené, a tak čeká i s několikaměsíční dcerkou. "Je to hrozné. Nejlepší je, když takhle spí, jinak je pořád na rukách a křičí. Asi to tady znepříjemňujeme," obává se paní Šofrová.

Související obsah

Kousek od městského úřadu dokonce vzniklo stanové městečko, kde odpočívají ti, co střídají zájemce o pozemky. Všech 27 pozemků je plánováno v okrajové klidné části Žďáru nad Sázavou.

Cena každého z nich je okolo milionu korun. "Ceny pozemků jsou zastropované," slibuje starosta Žďáru Martin Mrkos (Žďár - Živé město).

"Hlavně, že je ta cena pevná, že to není aukce. Nemusíme se bát a nebudeme překvapeni. Víme, kolik je konečná cena," pochvaluje si pan Urban, který také čeká před úřadem. Teď jde jen o to, aby vydrželi. Zbývá jim 6 dnů a 6 nocí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz