Zajímavosti

Zpěvák přiznal myšlenky na sebevraždu: "Myslel jsem, že chyba je ve mně"

Zpěvák, rapper a youtuber Raego, pravým jménem Ladislav Pham, se v úterním pořadu TALK! na TN Live rozpovídal o těžkých životních zkouškách, kterým v minulosti čelil. Kvůli svému vzhledu byl terčem posměchu ve škole i v práci. Tvrdá šikana ho dokonce dovedla až k myšlenkám na smrt. Dokázal v sobě ale najít sílu a jít za svým snem. Teď dělá, co ho baví, a svou hudbou se snaží mezi lidi vnášet více radosti a inspirace.

Má silnou fanouškovskou základnu a jeho písně znají miliony lidí. V roce 2021 se dokázal prosadit v soutěži Český slavík, odkud si odnesl bronz v kategorii Hip Hop a Rap. Vystupuje po boku slavných umělců, které obdivuje, ale současně doufá, že se mu jednou třeba podaří zaplnit i O2 arenu. Ačkoliv nyní se zdá být Raego nesmírně šťastný, že si plní své sny, jeho cesta za slávou byla pořádně trnitá. V pořadu TALK! přiznal, že v minulosti byl terčem kruté šikany.

Kvůli svému vietnamskému vzhledu, nadváze a jizvám od akné se mu spolužáci vysmívali. "Hrozně dlouho jsem bojoval sám se sebou a s tím, jak se mám přijmout. Myslel jsem si, že chyba je ve mně," popsal své pocity. "Kolikrát jsem nešel ani na autobus, protože jsem si říkal, že se mi lidé budou smát," dodal.

Přiznal, že někdy se cítil jako v bludném kruhu, ze kterého není cesty ven. Silně na něj zapůsobila také sebevražda kamaráda. "Kolikrát jsem přemýšlel, jestli to pro mě nebude lepší skončit," řekl.

Související obsah

​Nakonec došel k závěru, že smrt není řešením, a vydal se po cestě, o které věřil, že na ní bude spokojený a šťastný. Zachránila ho prý platonická láska k vegance. Rozhodl se jít do sebe a začal se měnit psychicky i fyzicky.

Běháním a úpravou jídelníčku dokázal shodit více než 50 kilogramů. Uvědomil si, že jídlo mu nepomůže cítit se v bezpečí, jak věřil dříve. "Hubnutí je proces, kdy se člověk naučí mít se rád natolik, že se neodměňuje jídlem," zhodnotil zpětně.

Začal se naplno věnovat hudbě, a i když mu některé šrámy na duši zůstaly, je šťastný a snaží se rozdávat radost dál. Jeho hudba má prý vyprávět příběhy, texty písní si proto píše sám. "Vsadil jsme na to, že chci být sám sebou," uvedl.

Štěstí hledal i v Americe. Po těžkých začátcích dokázal navázat spolupráci s Grammy oceněným umělcem Bizzy Bonem. Teď mu prý dělá radost hlavně to, když může zlepšovat dny svým fanouškům, které se snaží i osobně navštěvovat. U spolupráce s jinými umělci zůstal. S Natálií Grossovou vydali píseň Ledová zeď, s Lucií Vondráčkovou zase zveřejnili Rány. "Baví mě propojovat světy, které by se jinak nepropojily," svěřil se. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz