Domácí

Policie chybovala. Státní zástupce nařídil otevřít reklamní část kauzy Čapí hnízdo

Poté, co policie letos v červnu odložila kauzu reklamy na Čapím hnízdě, ve středu oznámilo Vrchní státní zastupitelství v Praze, že rozhodnutí není pravomocné. Případem se bude opět zabývat pražské městské státní zastupitelství.

"Ve věci podezření ze spáchání daňového deliktu v souvislosti s poskytováním reklamy společností Farma Čapí hnízdo, a.s., v níž Vrchní státní zastupitelství v Praze vykonává dohled, bylo v počáteční fázi dohledu zjištěno pochybení policejního orgánu, které státní zástupce vykonávající dozor nenapravil," uvedla ve středu státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze Kateřina Weissová.

Případ obyčejně označovaný jako reklamní větev kauzy Čapí hnízdo prověřovali policisté čtyři roky. Padlo totiž podezření na to, že v koncernu Agrofert ve svěřeneckém fondu expremiéra Andreje Babiše (ANO) měly platby za reklamu sloužit k daňovým únikům. Šlo o stovky milionů korun, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Související obsah

Podle Weissové policie pochybila při určování poškozených. "Proto byl vydán pokyn Městskému státnímu zastupitelství v Praze ke zjednání nápravy. Usnesení, jímž byla věc odložena, tedy není pravomocné. O případné stížnosti poškozených bude rozhodovat Městské státní zastupitelství v Praze. Vrchní státní zastupitelství v Praze ve věci bude nadále vykonávat dohled," dodala Weissová.

Příští týden v pondělí začíná u Městského soudu v Praze projednávání kauzy Čapí hnízdo, kde jsou Babiš a Jana Nagyová (dříve Mayerová) obžalovaní z dotačního podvodu. Redakce TN.cz i televizní štáby budou na místě, aby vám přinesly aktuální zpravodajství z přelíčení.

 Městský soud v Praze se v polovině září začne zabývat kauzou Čapí hnízdo (7/2022):

 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz