Zahraničí

Tři úmrtí na elektrokolech za jediný týden. Oběti spojovala jedna věc

Tři úmrtí na elektrokolech za jediný týden. Oběti spojovala jedna věc
Jízda na elektrokole, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Elektrokola v Rakousku se stávají riskantní atrakcí. Za poslední týden při jízdě na elektrokolech zahynuli tři lidé. Sérii úmrtí odstartoval v neděli osmasedmdesátiletý Čech v Tyrolsku.

Hned tři jízdy na elektrokolech v Rakousku skončily minulý týden tragicky. Všechny nehody přitom měly jedno společného. Při nešťastných jízdách zahynuli senioři, píše portál OE24.

Série nešťastných úmrtí odstartovala v neděli u střediska Zillertal. Ve Schwendau se při nehodě turistické skupiny z Česka jeden z cyklistů vážně zranil. Další, osmasedmdesátiletý muž, svá zranění nepřežil. Výpravu provázel místní průvodce.

Související obsah

Jen o dva dny později se v úterý stala velmi podobná nehoda v Landecku. Jeden ze členů třináctičlenné skupiny se tam zřítil ze svahu poté, co jeho elektrokolo uklouzlo na kořenu na cyklostezce. Osmasedmdesátiletý Němec padal strmým terénem 20 metrů a navzdory snahám o resuscitaci na místě zemřel.

Třetím mrtvým byl čtyřiašedesátiletý muž ve Schwarzenbachu. Tam řidič kamionu zaparkoval, aby vyložil náklad. Než se stihl ke kamionu opět vrátit, do vozu vrazil senior na elektrokole. I v tomto případě už nešťastném cyklistovi nebylo pomoci.

Ne všechny nehody ale skončily smrtí. V Innsbrucku měl štěstí v neštěstí devětašedesátiletý muž, který chtěl přejet ze silnice na cyklostezku. Minul však nájezd a místo toho narazil do obrubníku. Při nárazu upadl na zem, avšak těžkým zraněním navzdory přežil.

V Česku představují větší potíže elektrokoloběžky. Ty občas můžou samy vznítit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz