Zahraničí

Po boku královny byly v poslední chvíli jen dvě její děti. Ostatní to nestihli

Zesnulá britská královna Alžběta II. strávila poslední chvíle svého života po boku svých dvou nejstarších dětí, prince Charlese (současného krále Karla III.) a princezny Anny. Synové Edward s Andrewem přijeli na zámek Balmoral spolu s vnukem Williamem pár minut po královnině skonu. Rozloučit se s ní nestihl ani Williamův bratr, princ Harry.

Když se členové britské královské rodiny ve čtvrtek dozvěděli o zhoršujícím se zdravotním stavu královny Alžběty II., přerušili veškeré své aktivity a spěchali za ní na zámek Balmoral, který leží v oblasti skotského Aberdeenshire. Královna však zemřela o pár chvil dříve, než stihli někteří dorazit, informoval portál Mirror.

Alžbětiny nejstarší potomci – princ Charles (dnes již král Karel III.) a princezna Anna trávili tento víkend ve Skotsku. Měli proto vůči ostatním členům královské rodiny jistou výhodu a na panství zvládli přijet včas.

Související obsah

​Zbývající potomci královny, princové Andrew a Edward, se však se svou maminkou rozloučit nestihli, stejně jako vnukové, princové William a Harry. Podle webu Hollywood Lifes přistálo letadlo s princi Williamem, Andrewem a Edwardem na letiště v Aberdeenu kolem čtvrté hodiny odpoledne tamního času.

Poté za královnou vyrazila flotila aut včetně Range Roveru, který řídil princ William. Princ Andrew seděl na místě spolujezdce a princ Edward s manželkou Sophií na zadním sedadle. Na zámek Balmoral dorazili krátce po 17. hodině tamního času, královna už však byla po smrti.

Související obsah

​​Se svou babičkou se nestihl rozloučit ani princ Harry, který zrovna trávil čas v Evropě kvůli pracovním povinnostem. Za královnou vyrazil hned poté, co se dozvěděl o jejím nepříznivém zdravotním stavu. Cestoval bez manželky Meghan, na místo nestihl dorazit včas.

Podívejte se na zásadní milníky v životě královny Alžběty:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz