Zahraničí

Poslední léto ve Skotsku. Lidé z paláce popsali, jak si ho Alžběta užila

Poslední léto ve Skotsku. Lidé z paláce popsali, jak si ho Alžběta užila
Královna Alžběta II. | Zdroj: Profimedia

Poslední týdny života strávila britská královna Alžběta II. na zámku Balmoral ve Skotsku. Řadu let tam s manželem před jeho smrtí každé léto jezdili. Přestože letos tam vyrazila bez svého milého, byla tam šťastná a prožila krásné chvíle.

Zámek Balmoral se v poslední době stal pro Alžbětu II. útočištěm. Úmrtí jejího manžela, prince Philipa, na jaře 2021, odchod prince Harryho a jeho ženy Meghan z královské rodiny i obvinění prince Andrewa totiž bylo pro královnu velmi emočně náročné.

I přesto, že předchozí roky trávila čas ve Skotsku se svým milovaným chotěm, nezanevřela na něj ani po jeho smrti. Bylo to její oblíbené místo. "Nejšťastnější byli manželé na venkově, kde si užívali jako docela normální manželský pár," napsal portál Daily Mail.

Související obsah

Na konci července 2022 tam proto panovnice vyrazila. Pobývala v chatě Craingowan Lodge, následně se 9. srpna přemístila na zhruba kilometr a půl vzdálený Balmoral. Doprovázela ji pouze hrstka zaměstnanců. Královna však měla problémy s mobilitou. Přesto byla několikrát spatřena, jak se opatrně prochází se svými psími miláčky venku na čerstvém vzduchu.

Chvíle jí zpříjemňovaly také návštěvy některých členů královské rodiny, například prince Edwarda a jeho ženy nebo dětí zesnulé princezny Margaret. "Léto v Balmoralu bylo typicky veselé ve znamení procházek, pikniků a grilování," přiblížil zdroj blízký královně.

Narůstaly však obavy zaměstnanců o Alžbětino zdraví. "Každému bylo naprosto jasné, že ačkoli je mentálně v pořádku, fyzicky to už nezvládá. Vedly se diskuze, které povinnosti je schopna plnit, pokud vůbec nějaké," doplnil zdroj. Všichni se ale shodli, že královnino poslední léto bylo šťastné, informoval portál 9Honey.

Alžbětě II. nechyběl smysl pro humor. Natočila i scénku s oblíbeným medvídkem Paddingtonem:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz