Zahraničí

Harry a Meghan udělali zásadní rozhodnutí. Královna Alžběta by byla ráda

Harry a Meghan udělali zásadní rozhodnutí. Královna Alžběta by byla ráda
Meghan a Harry | Zdroj: TV Nova

Princ Harry se podle britských expertů na královskou rodinu rozhodl prodloužit si svůj pobyt ve Velké Británii, aby se s manželkou Meghan mohli zúčastnit pohřbu královny Alžběty II. Harry byl považovaný za jejího oblíbeného vnuka, byť se v posledních letech s královskou rodinou nerozešel v dobrém. Datum pohřbu zatím není známé, očekává se ale, že bude v pondělí 19. září.

Harry byl v Evropě od minulé soboty, ve čtvrtek měl vystoupit na charitativní akci, když se ale dozvěděl o tom, že jeho babička umírá, vypravil se na zámek Balmoral ve Skotsku. Rozloučit s Alžbětou II. se už ale nestihl, dorazil dvě hodiny poté, co královská rodina úmrtí panovnice oznámila.

Teď se prý rozhodl, že si pobyt v Evropě prodlouží, aby se mohl zúčastnit pohřbu královny. "Máme zprávy, že Harry a Meghan zůstanou ve Spojeném království do pohřbu. Je zjevné, že tam chtějí pro královnu být a vyjádřit jí úctu," uvedla odbornice na královskou rodinu Emily Nashová z magazínu Hello.

Že je účast vévody a vévodkyně ze Sussexu, jak zní Harryho a Meghanin oficiální titul, na pohřbu pravděpodobná, píše i list The Guardian. Ten si všiml i toho, že Harry byl posledním, kdo na Balmoral ve čtvrtek přijel, ale také prvním, kdo jej v pátek opustil. A zatímco jeden soukromý tryskáč čekal na krále Karla III. a další odvezl následně prince Williama a další členy královské rodiny, Harry se do Londýna vracel z letiště v Aberdeenu linkovým letem British Airways.

Související obsah

​Na ploše jej natočili v černém obleku s tmavou kravatou a batohem na zádech. Pracovnice odbavení VIP cestujících Phyllis Stewartová jej doprovázela k letadlu. Harry jí před nástupem položil ruku na rameno a poděkoval jí za vyjádřenou soustrast. Stejná žena o pár hodin později vyjadřovala podle Daily Mailu soustrast také královi Karlovi, když z Aberdeenu do Londýna odlétal.

Odlet Harryho z Aberdeenu:

​Harry a Meghan nyní zůstávají ve svém sídle nedaleko hradu Windsor a zvažují, jestli nechají do Anglie na pohřeb přivézt i své děti, tříletého Archieho a roční Lilibet.

Zámek Balmoral, kde královna ve čtvrtek zemřela, byl oblíbeným místem panovnice. Ráda zde se svým manželem Philipem trávila léto. Pro Harryho a Williama je však spojen s velmi bolestivou vzpomínkou. Bylo to právě na Balmoralu, kde se v roce 1997 dozvěděli, že jejich matka princezna Diana zemřela po autonehodě v Paříži.

Související obsah

​Ačkoliv Buckinghamský palác nezveřejnil přesný čas úmrtí královny, předpokládá se, že ani William se s babičkou rozloučit nestihl. Společně se syny Alžběty II. Andrewem a Edwardem dorazil na zámek až poté, co mělo být úmrtí oznámeno britské premiérce Trussové. S umírající královnou ale byli její nástupce Karel a Anne, Karlova mladší sestra.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz