Zahraničí

William a Harry si na pohřbu řekli jednu větu. Expertka poznala jakou

Pondělní pohřeb královny Alžběty II. po letech sblížil rozhádanou britskou královskou rodinu. Bok po boku tak lidé mohli po dlouhé době vidět prince Williama a Harryho, kteří spolu ale téměř nepromluvili. Kamery zachytily jen jeden krátký rozhovor, ve kterém William Harrymu projevil úctu.

Princ Harry patří v posledních letech mezi černé ovce rodiny. S manželkou Meghan se odstěhovali z Velké Británie a v rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou mimo jiné královskou rodinu obvinili z rasismu.

Smrt babičky, královny Alžběty II., ale Harryho donutila k návratu mezi britskou monarchii a musel absolvovat několik akcí po boku svého bratra. Britové proto bedlivě sledovali chování princů i jejich manželek Kate a Meghan. Vystupování všech se ovšem jako tradičně neslo ve velmi formálním duchu a členové královské rodiny spolu téměř nepromluvili. Přesto ale kamery zachytily okamžik, kdy si bratři vyměnili pár slov. Odezíračka ze rtů Jacquie Pressová britskému deníku Daily Mail popsala, co si řekli.

Související obsah

​Krátký rozhovor proběhl před bohoslužbou v kapli svatého Jiří ve Windsoru, když se William s rodinou a Harry s Meghan chystali usadit na svá místa. Následník britského trůnu přišel k místům první, ale v tu chvíli se na něj obrátil jeho mladší bratr. "Máme projít jako první?" zeptal se Harry. Jeho a Meghanina místa totiž byla až uprostřed řady, zatímco místa rodiny prince z Walesu byla na kraji. William proto zastavil syna George a manželku Kate a řekl jim, ať nechají jako první projít Harryho a Meghan. Kate odpověděla pouze: "Ok."

K žádnému velkému sblížení mezi bratry tak zřejmě nedošlo a vztahy zůstávají i nadále napjaté. A v blízké době navíc zřejmě projdou další zkouškou. Harry by měl totiž brzy vydat svou autobiografii, kde prý "řekne vše" o životě v královské rodině. Média ovšem spekulují, zda vydání knihy Harry kvůli smrti babičky neodloží.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz