Alžběta II.

Meghan nesměla jet za umírající královnou. Odhalili, kdo to zakázal

Meghan nesměla jet za umírající královnou. Odhalili, kdo to zakázal
Ilustrační obrázek | Zdroj: Profimedia

Své poslední chvíle strávila královna Alžběta II. ve Skotsku na zámku Balmoral, kde se během čtvrtka scházela královská rodina. Rozloučit se s ní však stihla jen část. Mezi ty, kteří dorazili pozdě, patřil i princ Harry. Toho nedoprovázela jeho manželka Meghan. Stalo se tak údajně poté, co Harryho otec, nový král Karel III., svému synovi volal a řekl mu, že jeho žena není vítaná.

Skotský zámek Balmoral byl místem, kde se část královské rodiny rozloučila s královnou Alžbětou II. Dostavit se však nestihl její oblíbený vnuk princ Harry, který na zámek dorazil sám. Vévodkyně Meghan totiž zůstala v Londýně.

Podle původních spekulací za to mohl její strach z toho, že by se jí nedostalo zrovna vřelého přivítání. Podle deníku The Mirror za tím však stál nastupující král Karel III. Ten měl se svým synem princem Harrym před jeho odjezdem za královnou telefonovat.

Související obsah

"Karel III. Harrymu řekl, že není správné ani vhodné, aby Meghan byla v tak smutné době na Balmoralu. Karel III. dal jasně najevo, že Meghan nebude vítána," řekl webu The Sun zdroj obeznámený se situací. Kromě ní chyběla i manželka jeho bratra Williama Kate, která zůstala s dětmi.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu přitom byli ve Velké Británii úplnou náhodou. Pár totiž vyrazil za několika charitativními organizacemi, které chtěl podpořit. Nevzali s sebou však tříletého syna Archieho a roční dceru Lilibet.

Princ Harry a jeho manželka Meghan dorazili na královské oslavy (6/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz