Domácí

Okamura na Hrad kandidovat nebude. SPD představila jiného kandidáta

Předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura představil v sobotu kandidáta své strany na Pražský hrad. Je jím poslanec a signatář Charty 77 Jaroslav Bašta (SPD). Ten byl ministrem bez portfeje ve vládě Miloše Zemana a velvyslancem v Rusku a na Ukrajině.

Předseda hnutí Tomio Okamura během sobotní tiskové konference oznámil,  koho SPD vysílá do boje o post příštího českého prezidenta. Je to poslanec Jaroslav Bašta (SPD). Signatář Charty 77 byl dva roky ministrem bez portfeje ve vládě Miloše Zemana.

Později se z něj stal český velvyslanec v Rusku, kde byl mezi lety 2000 a 2005. O dva roky později ve velvyslanecké činnosti pokračoval, tentokrát na Ukrajině, kde strávil tři roky. Okamura zároveň prozradil, proč sám nekandiduje. "Chci se plně věnovat práci pro občany. Chci vést SPD k co nejlepším výsledkům ve volbách," řekl.

Související obsah

"Za své poslání považuji prosazení obrany svobody a demokracie, sociální stability a bezpečnosti České republiky. Česká republika musí hájit své zájmy a práva svých občanů. V oblasti mezinárodních vztahů je mou prioritou spolupráce se státy V4 a nejbližšími sousedy," prozradil kandidát na prezidenta Jaroslav Bašta.

Ten se do boje o Hrad mohl přidat díky podpisům 20 poslanců, které SPD získala. Samotné hnutí má v Poslanecké sněmovně přesně 20 poslanců. Další možností, jak podat kandidaturu, jsou podpisy minimálně deseti senátorů nebo minimálně 50 tisíc občanů.

Podívejte se na reportáž: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz