Zahraničí

Zemřela Marsha Huntová, herecká hvězda zlaté éry Hollywoodu

Zemřela Marsha Huntová, herecká hvězda zlaté éry Hollywoodu
Zdroj: Profimedia

Ve věku 104 let zemřela Marsha Huntová, jedna z posledních žijících hereček takzvaného zlatého věku Hollywoodu 30. a 40. let 20. století, která pracovala s širokou škálou umělců od Laurence Oliviera po Andyho Griffitha a jejíž kariéru na čas přerušilo zařazení na černou listinu kvůli jejím politickým postojům. Informace přinesla agentura AP.

Huntová, která se objevila ve více než 100 filmech a televizních pořadech, zemřela ve středu ve svém domě v Sherman Oaks v Kalifornii, uvedl Roger Memos, scenárista a režisér dokumentárního filmu "Marsha Hunt's Sweet Adversity" z roku 2015.

 Rodačka z Chicaga přišla do Hollywoodu v roce 1935 a během následujících 15 let se objevila v desítkách filmů, od komedie Prestona Sturgese "Easy Living" po adaptaci románu Jane Austenové "Pride and Prejudice", v níž si zahráli Olivier a Greer Garsonová.

Související obsah

 Když ji společnost MGM jmenovala "nejmladší hollywoodskou charakterní herečkou", nebylo jí ještě ani 40 let. Na začátku 50. let byla již takovou hvězdou, že se objevila na obálce časopisu Life a zdálo se, že se jí bude dařit i v novém televizním médiu. Záhy však byla zařazena na černou listinu během tzv. McCarthyismu.

Od svého agenta se dozvěděla, že důvodem měla být účast na mírové konferenci ve Stockholmu a dalších údajně podezřelých setkání. Spolu s hollywoodskými hvězdami Lauren Bacallovou, Humphreym Bogartem a Dannym Kayem se Huntová v roce 1947 vydala do Washingtonu, aby protestovala proti Sněmovnímu výboru pro neamerickou činnost, který pořádal hon na komunisty ve filmovém průmyslu, píše AP.

"Za prvních 16 let v Hollywoodu jsem natočila 54 filmů," řekl Huntová v roce 1996. "Za posledních 45 let jsem jich natočila osm. To ukazuje, co může černá listina udělat s kariérou." Huntová se soustředila na divadlo, kde černá listina nebyla na překážku, dokud koncem 50. let nezačala znovu příležitostně získávat práci u filmu. Účinkovala v zájezdových představeních "The Cocktail Party", "The Tunnel of Love" a na Broadwayi ve hrách "The Devil's Disciple", "Legend of Sarah″ a "The Paisley Convertible".

 Marcia Virginia Huntová (později si změnila pravopis křestního jména) se narodila v Chicagu a vyrůstala v New Yorku jako dcera právníka-pojišťováka a učitelky zpěvu. Štíhlá a elegantní herečka, s vřelým úsměvem a velkýma, výraznýma očima. Před svým filmovým debutem pracovala jako modelka.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz