Zajímavosti

Královna Alžběta II. napsala tajný dopis. Nikdo si ho nesmí přečíst desítky let

Královna Alžběta II. napsala tajný dopis. Nikdo si ho nesmí přečíst desítky let
Ilustrační obrázek | Zdroj: TV Nova

Zesnulá britská královna Alžběta II. napsala dopis obyvatelům australského Sydney, který si však nikdo nemůže přečíst až do roku 2085. Od listopadu 1986 je totiž uložen ve skrytém trezoru v nyní pětipatrovém obchodním domě. Jeho obsah neznají ani nejbližší zaměstnanci panovnice.

Tajemství za sebou nechala královna Alžběta II., která ve čtvrtek zemřela. V roce 1986 napsala dopis určený starostovi australského Sydney, který bude u moci v roce 2085. Na jeho přední straně jsou dokonce napsány instrukce.

"Zdravím. Ve vhodný den, který si sám zvolíte v roce 2085, otevřete tuto obálku a předejte občanům Sydney můj vzkaz," stálo v nich podle deníku Express. Dopis byl napsán u příležitosti obnovy bývalé tržnice, ze které je nyní pětipatrový obchodní dům. V jeho útrobách leží skrytý trezor, v němž je psaní uloženo.

Související obsah

Záhadou je i obsah dopisu. Neznají ho ani královnini nejbližší služebníci, uvedl web Lad Bible. Znám je alespoň důvod, proč je určen obyvatelům Austrálie. Královna Alžběta II. byla totiž hlavou státu i zde. Byla zároveň prvním monarchou, který zemi navštívil, když tam v roce 1954 zavítala.

Rakev s tělem královny Alžběty II. opustila Balmoral:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz