Zajímavosti

Záhada objasněna. Vyšetřovatelé odhalili příčinu smrti zpěváka ze SuperStar

Záhada objasněna. Vyšetřovatelé odhalili příčinu smrti zpěváka ze SuperStar
Darius Campbell Danesh Zdroj: Profimedia

Příbuzní skotského zpěváka Dariuse Campbella Daneshe se konečně dozvěděli, proč 41letá hvězda britské talentové soutěže zemřela. Tělo umělce našli před měsícem v jeho minnesotském bytě. Podle pitevní zprávy se měl zpěvák udusit. Osudnou se mu přitom stala inhalační droga.

Zhruba před měsícem přišel hudební svět o velký talent původem ze Skotska. Darius Campbell Danesh se dokázal prosadit v mnoha talentových soutěžích. V roce 2002 se dokonce umístil na třetím místě v soutěži Pop Idol, kterou mohou Češi znát pod názvem SuperStar.

Zpráva o jeho smrti zaskočila příbuzné i fanoušky. Nikdo si nedokázal přesně vysvětlit, co se mohlo zpěvákovi stát. Rodina pouze uvedla, že umělec byl nalezen ve svém americkém bytě. "Darius byl 11. srpna nalezen bez známek života v posteli ve svém pokoji v Rochesteru v Minnesotě. Odpoledne ho místní soudní lékař prohlásil za mrtvého," uvedli příbuzní v prohlášení.

Místní policejní oddělení uvedlo, že žádné podezřelé okolnosti, které by vedly ke smrti muže, neobjevilo. Vnést světlo do případu tak měly až výsledky nařízené pitvy. Závěry odborníků se po měsíci vyšetřování dostaly i do rukou novinářů z portálu The Sun. V dokumentech se mají objevovat informace o "toxických účincích chlorethanu" a také o "udušení". Soudní lékař označil smrt za nehodu.

Související obsah

​​Chloroethan je snadno dostupný v lékárnách jako sprej proti bolesti. Známý je také jako inhalační rekreační droga, někdy nazývaná jako "Duster". Inhalačně se údajně někdy používá i během sexuálních aktivit. Podle neověřených zpráv dokáže prodloužit orgasmus.

Daneshe proslavily talentové soutěže

Daneshova sláva se pojí zejména s působením v televizních show. Vydal také několik velkých hitů jako například Colourblind. Několikrát se dostal na nejvyšší příčky britských hitparád. Byl také hvězdou několika muzikálů jako Chicago nebo Guys and Dolls, informuje BBC.

Zpráva o jeho smrti zasáhla nejen fanoušky, ale i některé celebrity včetně hudebního producenta Simona Cowella, který byl porotcem Pop Idolu. "Poprvé jsem Dariuse viděl v televizi před více než 20 lety a poznal jsem ho opravdu dobře. Byl charismatický, zábavný a prostě skvělý člověk, se kterým se dalo být. Odchod někoho tak mladého je absolutní tragédie a mé srdce patří jeho rodině a přátelům," prohlásil Cowell, který Daneshovi v minulosti dokonce nabídl nahrávací smlouvu.

Darius Campbell Danesh a jeho bývalá manželka herečka Natasha Henstridge Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz