Zahraničí

O psech královny je částečně rozhodnuto. Dva budou v péči jejího syna

O psech královny je částečně rozhodnuto. Dva budou v péči jejího syna
Královna vždy psy velmi milovala | Zdroj: Profimedia

Obyvatelé Velké Británie si v posledních dnech kladli otázku, kdo se bude starat o čtyři psy, kteří zůstali po královně Alžbětě II. Ta zemřela ve čtvrtek ve věku 96 let. Dva psy plemene Welsh Corgi si vezme princ Andrew, nejmladší potomek královny, a jeho bývalá manželka Sarah Fergusonová.

Alžběta II. během svého života měla více než 30 psů plemene Welsh Corgi, měla dokonce i vlastní chov. Vzhledem ke svému vysokému věku se však před pár lety rozhodla chov ukončit. Když ve čtvrtek zemřela, zůstali po ní mimo jiné i čtyři čtyřnozí mazlíčci – Muick a Sandy (oba Welsh Corgi), Candy (kříženec jezevčíka a plemene Welsh Corgi) a Lissy (kokršpanělka).

Až dosud nebylo jasné, kdo se bude o pejsky nadále starat. Podle deníku The Guardian si však Muicka a Sandy vezme princ Andrew, nejmladší královnin potomek. Starat se o ně bude společně se svou bývalou ženou Sarah Fergusonovou. Přestože se dvojice rozvedla už v roce 1996, Andrew se Sarah spolu stále žijí v Royal Lodge ve Windsoru.

Související obsah

​Zatím se však neví, co bude s pejsky Candy a Lissy. Podle portálu CNN pravděpodobně najdou nový domov buď u některého z členů královské rodiny, nebo u někoho z personálu Alžběty II., který měl k pejskům nejblíž.

"Královna milovala všechna zvířata, ale její láska ke psům byla zkrátka nepřekonatelná. Byli její první a zároveň poslední láskou," uvedla odbornice na královskou rodinu Ingrid Sewardová.

Prvního psa plemene Welsh Corgi daroval Alžbětě a její sestře Margaret v roce 1933 jejich otec, tehdejší vévoda z Yorku a pozdější král Jiří VI. Fenka Susan jela s královnou dokonce i na svatební cestu. Právě Susan se stala zakladatelkou královské psí dynastie.

Královna Alžběta a její smysl pro humor. Koluje o ní spousta zábavných historek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz