Krimi

VIDEO: Policie vyšetřuje vraždu 62letého muže z Kladenska. Hledá svědky

Smrtí 62letého muže z Kladenska se zabývají středočeští kriminalisté. Ti případ vyšetřují jako vraždu. Mrtvého měl v rodinném domě na začátku září najít jeho známý.

Dvaašedesátiletého muže měl v jeho domě v obci Dřetovice na Kladensku 1. září najít mrtvého jeho známý. Ten dotyčného šel navštívit, následně také kontaktoval policisty přes tísňovou linku.

"Ihned po přijetí tohoto oznámení vyjeli zdravotníci, kriminalisté, výjezdová skupina, ale také soudní lékař na místo, kde byl muž bez známek života nalezen. Lékař po ohledání těla a následně provedené soudní pitvě konstatoval násilnou smrt. Měl zranění, která si nemohl způsobit sám," přiblížila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Související obsah

Kriminalisté poté zahájili trestní řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy. "Od doby oznámení nálezu mrtvého muže provádějí celou řadu potřebných procesních úkonů k objasnění případu, tedy zjištění konkrétní osoby, která muže napadla a způsobila mu zranění, která pro něj byla smrtelná," doplnila Suchánková.

O pomoc kriminalisté žádají také veřejnost. Zajistili totiž záběry z bezpečnostních kamer. "Na jednom ze záběrů je zachyceno osobní auto, pravděpodobně Volkswagen Arteron, s přívěsným vozíkem, které projíždělo obcí Dřetovice ve čtvrtek 1. září 2022 před čtvrtou hodinou ranní," popsala Suchánková.

Řidič může být podle kriminalistů důležitým svědkem. Stejně tak muž v tmavém oblečení s batohem na zádech, který procházel ve stejnou dobu obcí. Vyšetřovatelé prosí o pomoc všechny, kteří by mohli poskytnout informace o pohybu vozů či lidí v Dřetovicích od středy 31. srpna do čtvrtka 1. září.

"Všichni, tedy i ti, kteří se poznají na záběrech z bezpečnostních kamer a jsou pro kriminalisty důležitými svědky, mohou policisty kontaktovat na bezplatné tísňové lince 158 nebo na mobilním telefonu +420 720 042 951," vyzvala Suchánková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz