Krimi

Žena chtěla pomoci údajné spolužačce. Ta ji připravila o více než milion korun

Případ podvodu řeší v těchto dnech policisté ze Zlína. Obrátila se na ně 72letá žena, která přišla o více než milion korun.

Až na osm let za mřížemi může skončit neznámá podvodnice, která se 72leté důchodkyni představila jako její bývalá spolužačka. Poprosila ji o peníze, že prý potřebuje půjčit na pořízení společného bydlení se svým přítelem.

"Seniorka tuto kamarádku neviděla od základní školy, přesto se rozhodla, že jí pomůže. Od nebankovních společností si půjčila více než jeden milion korun," informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Související obsah

Ve třech splátkách peníze údajné spolužačce poslala. Ta jí slíbila, že dluh začne vracet v červenci. Jenomže důvěřivá žena na účet nedostala ani korunu. "Pokoušela se kamarádku kontaktovat, ale neúspěšně. Obrátila se proto na policii," doplnila Kozumplíková.

Neobvyklý podvod řeší i policisté na Olomoucku. Tam zase podvodník ve dvou případech nabízel údajné akcie společnosti Agrofert. Vidina rychlého zbohatnutí ale dva důvěřivce stála stovky tisíc korun.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz