Domácí

K tragédii chybělo pár metrů! U Zábřehu se málem srazily vlaky

Jen pár desítek metrů chybělo do srážky pendolina a osobního vlaku u Zábřehu na Šumpersku. Oba vlaky jely proti sobě po stejné koleji. Doprava v místě je nyní zastavena. Na místo vyrazila Drážní inspekce.

Ve čtvrtek dopoledne málem došlo k obrovské tragédii. "Došlo k dopravní závadě. Vlaky podle prvotního šetření zatavily zhruba 50 metrů od sebe," uvedla pro TN.cz tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

"Kolegové z Ostravy jeli do Přerova, kde je dálkové řízení provozu. Další pak do Hoštejnu, kde ​vlaky proti sobě zastavily. Budeme zjišťovat příčiny a okolnosti vzniku této mimořádné události," dodal pro TN.cz generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. 

Související obsah

Vlaky byly podle Friebové převezeny do Přerova, kde z nich Drážní inspekce získá informace potřebné k vyšetřování. Provoz na trati mezi Hoštejnem a Krasíkovem byl zastaven po půl deváté. Znovu byl obnoven po desáté hodině. 

Pokud jste byli v jednom z vlaků v době incidentu a máte celou situaci vyfocenou či natočenou, zašlete nám své záběry na e-mail izpravy@tn.cz. 

Případy, kdy se vlaky potkají na jedné koleji, nejsou ojedinělé:

​Správa železnic už za incident u Zábřehu vyvodila důsledky. Podívejte se na rozhovor s generálním ředitelem Jiřím Svobodou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz