Krimi

Cizinec měl na Rychnovsku škrtit lanem expřítelkyni. Zachránili ji dva mladíci

Tři hodiny po pokusu o uškrcení bývalé přítelkyně dopadla kriminální policie podezřelého cizince. Ženu zachránili dva mladíci.

Dvaačtyřicetiletý cizinec napadl podle policie svoji 34letou bývalou přítelkyni u vlakového nádraží v Potštejně na Rychnovsku. V ruce měl mít lano a ženu měl začít škrtit. Ta měla ale nakonec velké štěstí, útoku rozzuřeného a zároveň i opilého muže si totiž všimli dva kluci.

Podle informací TV Nova jim bylo kolem 16 let a okamžitě zareagovali. Jeden strhl agresora, který klečel na bránící se oběti, a druhý volal policisty. Cizinec se dal vzápětí na útěk, nasedl do svého auta a z místa činu ujel. Žena byla převezena do nemocnice.

Související obsah

"Neohrožená reakce obou mladíků té ženě zachránila život," sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná. Jenže v tu chvíli byl pachatel pořád na útěku. Ještě v Potštejně naboural, ale ani to ho nezastavilo. A ujel směrem na Hradec Králové. K dopadení nakonec pomohla jeho další nehoda už v krajském městě. Nacouval totiž do řidiče, který jel za ním.

Při vyšetřování srážky policisté zjistili, že viník nehody je opilý – nadýchal 2,5 promile. A zároveň přišli na to, že jde o podezřelého, který se v Potštejně pokusil uškrtit svoji bývalou přítelkyni. "Za pokus o vraždu a ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až 20 let za mřížemi," uzavřela Konečná.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz