Experti na cestách

Jedna z nejbezpečnějších zemí světa: Lidé si tam nezamykají domy ani auta

Lidé si tam nezamykají auta ani domy a má to být jednou z nejbezpečnějších zemí světa. Ománu se také říká perla arabského východu. Zajímavosti o této zemi přinesl speciální díl pořadu TN Live Experti na cestách.

"Omán mě omámil. Musím říct, že to je jedna z těch zemí, kterou mám jako favorizovanou. Rád se tam vracím. Turismus se tam hojně rozbujel, ale tady je výhoda, že ta země není moc malá, takže turisté se tam rozptýlí. Můžeme zažít velká dobrodružství. Mě dostalo, jak je to bezpečná země," nastínil cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Podle něj je to nejlepší země na Arabském poloostrově. "Takových zemí na Blízkém východě není mnoho, které by dokázaly Ománu konkurovat. Je to země bezpečná, s bohatou historií a bohatým reliéfem krajiny," popsal Kolbaba. 

Související obsah

​Co se týče náboženství, Omán je podle fotografa poměrně tolerantní oproti ostatním arabským zemím. "Oni věří v to, že každý má mít nějakou víru. Když se vás ptají, je dobré, když řeknete, že jste z křesťanské země, to tam úplně stačí. Ženy tam chodí velice moderně oblékány, baví se často i s muži," podotkl cestovatel.

"Představte si, že chcete zažít poušť, zcela ojedinělé koupání, moře, písečné pláže, růžové duny, nejúžasnější kulturní místo na světě. Toto všechno lze zažít na jednom místě, a to v Ománu," říká honorární konzul Sultanátu Omán Ivo Vaněk.

Související obsah

​Podle něj jsou lidé v Ománu velmi milí, přívětiví a otevření. "Budete se tam cítit velmi bezpečně. Lidé, kteří vás potkají, se budou snažit ihned vymyslet, čím by vás mohli potěšit. Máte tam pocit, že jste mezi lidmi, kteří jsou jako z jiného světa," uzavírá Vaněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz