Domácí

Vydatné deště zvedly hladiny řek. Na řadě míst hrozily povodně

Vydatné deště zvedly hladiny řek. Na řadě míst hrozily povodně
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Kvůli vydatným srážkám se mohou zvednout hladiny některých řek. Meteorologové proto vydali výstrahu. Na Vsetínsku dokonce platilo povodňové ohrožení.

ČHMÚ ve čtvrtek vyhlásil druhý povodňový stupeň na řece Bystřici na Vsetínsku a první povodňový stupeň na řece Klabavě na Rokycansku a potoku Mastník ve středních Čechách.

Povodňové ohrožení platilo až do čtvrtečních 19:00 pro Vsetín ve Zlínském kraji. Meteorologové očekávali, že hladina řeky Bystřice překročí ve stanici Bystřička nad nádrží třetí povodňový stupeň.

Výstraha:

Varování před povodněmi Zdroj: ČHMÚ

"Doporučujeme sledovat vývoj situace a jeho prognózu, uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru ČR. Připravte se na možnost dopadů povodně. Některé silnice a mosty mohou být uzavřeny. Zaparkovat auta je vhodné na výše položených místech. Je nutné vyvarovat se koupání, plavání, jízdy na lodi a podobně v korytě toku a bezprostředním okolí a jízdy autem přes povodňovou vodu. Vyhněte se kontaktu s povodňovou vodou a jejími usazeninami a omezte pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů," radí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Povodňová pohotovost byla v platnosti do čtvrtečních 20:00 pro Rokycany v Plzeňském kraji. Tam meteorologové na řece Klabavě očekávali překročení druhého povodňového stupně.

Související obsah

Platila také povodňová bdělost pro Plzeň do čtvrteční 20. hodiny. V této oblasti mohla Klabava dosáhnout prvního povodňového stupně.

Podívejte se na předpověď:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz