Zahraničí

Rozpačité přání k narozeninám. Poslední zveřejněný vzkaz Alžběty II. princi Harrymu

Rozpačité přání k narozeninám. Poslední zveřejněný vzkaz Alžběty II. princi Harrymu
Princ Harry Zdroj: Profimedia

Princ Harry oslavil ve čtvrtek 38. narozeniny. Jeho velký den však pro něj měl letos hořkou pachuť. Minulý týden zemřela jeho babička královna Alžběta II. Její poslední přání vnukovi bylo sice krátké, ale velmi srdečné.

Princ Harry je i se svou manželkou Meghan ve Velké Británii, kde se připravují se zbytkem královské rodiny na pohřeb královny Alžběty II. Ta zemřela jen týden před vnukovými narozeninami.

Naposledy panovnice popřála svému vnukovi před rokem. Bylo to i navzdory tomu, že Harry učinil rozhodnutí odejít z královské rodiny a začít nový život se svou ženou ve Spojených státech amerických, píše portál Daily Star.

Související obsah

Královna tehdy nechala v den princových narozenin na sociální sítě nahrát čtyři Harryho fotografie. Na jedné byl dokonce s Meghan, když v roce 2018 navštívili Austrálii. Na další byl pak vévoda vyfocený se školáky v Botswaně.

Ke snímkům byl připsán i poslední narozeninový vzkaz. "Přeji vévodovi ze Sussexu všechno nejlepší k dnešním narozeninám!"

Očekávalo se, že letos princ své narozeniny oslaví decentně a v tichosti s manželkou Meghan. Truchlí totiž za svou babičku. "Pro Harryho to jsou další neuvěřitelně smutné narozeniny. Jistě si vybaví vzpomínky, kdy mu ve 13 letech pár týdnů před narozeninami zemřela jeho matka princezna Diana," citoval portál Mirror královskou expertku Jennie Bondovou.

Ve středu se princ Harry připojil ke svému otci králi Karlu III. a bratru Williamovi v průvodu za královninou rakví z Buckinghamského paláce do Westminsteru. Během bohoslužby pak jen stěží zadržoval slzy.

Princ Harry řekl pravý důvod, proč opustil rodinu. Podívejte se na reportáž:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz