Domácí

Půjdou děti na pohřeb královny? Harry a Meghan chystají plán

Půjdou děti na pohřeb královny? Harry a Meghan chystají plán
Harry a Meghan s dětmi | Zdroj: Profimedia

Smrt milované babičky a královny Alžběty II. spojila její rodinu a po dlouhém čase se bok po boku objevili bratři William a Harry. Nyní Britové řeší, zda se na pondělním pohřbu královny objeví také Harryho děti Archie a Lilibet. Harry s Meghan už prý domlouvají detaily ohledně jejich příjezdu.

Přípravy na pondělní pohřeb královny Alžběty II. vrcholí. Ve Velké Británii bude ten den vyhlášen státní svátek. V den pohřbu by měly být uzavřeny školy i většina podniků a obchodů. Britové se tak budou moci soustředit na královskou rodinu a zraky fanoušků monarchie budou mimo jiné upřeny na prince Harryho a jeho rodinu. 

Harry s Meghan shodou okolností přicestovali do Evropy jen pár dní před královninou smrtí. Původně měli v plánu několik charitativních akcí a pak chtěli zase odletět do Spojených států amerických za svými dětmi, tedy za tříletým Archiem a roční Lilibet. Plány se ale nečekaně změnily, když Alžběta II. zemřela.

Související obsah

​Princ s manželkou se hned zapojili do smutečních záležitostí a šokovali veřejnost, když si před hradem Windsor prohlíželi vzkazy a květiny po boku prince Williama a jeho manželky Kate.

Válečná sekera je tak zřejmě zakopána a hned je na cestě další velká událost. Do Velké Británie se totiž zřejmě chystají i děti hvězdného páru, tedy Archie a Lilibet. Ty v USA hlídá Meghanina matka Doria.

Zdroj blízký páru řekl britskému deníku The Telegraph, že manželé chtějí, aby děti ještě tento týden přiletěly. Zda se zúčastní královského pohřbu, se zatím neví.

Jasno není ani v tom, zda děti dostanou titul princ a princezna, na který mají nyní nárok, protože králem je jejich dědeček. Rozhodnout o tom musí nový král Karel III. a také samotní Harry s Meghan, kteří v minulosti tvrdili, že chtějí pro děti normální život. Zároveň si ale Meghan stěžovala, že Archie titul prince nemá.

Harry dorazil za babičkou až po oznámení její smrti. Druhý den odletěl brzy ráno:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz