Zahraničí

Oblíbená destinace v ohrožení. Při záplavách tam zemřelo nejméně 10 lidí

Mohutné záplavy zasáhly v noci na pátek region Marche ve střední Itálii. Zemřelo při nich nejméně deset lidí a další čtyři se pohřešují, mezi nimi i osmiletý chlapec. Desítky lidí vylezly na střechy svých domů a na stromy, kde povodeň přečkaly.

Italský region Marche zasáhly v noci na pátek mohutné záplavy. Přívalový déšť na město snesl až 400 milimetrů srážek, a to za pouhé tři hodiny. Zaplaveny byly ulice měst nedaleko Ancony, která je hlavním městem oblasti, uvedla agentura Reuters.

Během hrůzné události vyhaslo nejméně deset lidských životů. Po dalších čtyřech lidech se pátrá. Mezi nimi například po osmiletém chlapci, 17leté dívce a její matce. Podle italské agentury ANSA smetla dívku a její matku povodňová vlna. Jejího 21letého syna, který se dvě hodiny držel velké rostliny, se podařilo zachránit.

Související obsah

Podle italských hasičů se desítky lidí zachránily tím, že vylezly na střechy svých domů a na stromy, kde počkaly na záchranu. V akci bylo více než 300 hasičů. "Dostali jsme normální výstrahu před deštěm, ale nikdo nic takového nečekal," prohlásil vedoucí oddělení civilní ochrany regionální vlády Stefano Aguzzi.

Bouři dávají italští vědci za vinu klimatické změně. Vliv podle nich mělo i letošní horké léto.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz