Zahraničí

Květináři v Londýně mají žně! Řadu míst zaplavily kytice od lidí pro královnu

Lidé v Londýně stále nosí květiny na pietní místa, která v britské metropoli vznikla. Květináři tak mají pořádně napilno. Za posledních pár dnů si vydělali poměrně hodně peněz.

Oficiální místo, kam lidé mohou nosit květiny, je kousek od Green Parku nedaleko Buckinghamského paláce. Další takové je nově také v Hyde Parku. To vzniklo proto, že v Green Parku už květiny podle médií zabraly příliš velkou plochu.

I tam šlo o spontánní pietní místo, kde jsou květin desítky. Předtím jich tam bylo ale mnohem víc. Aby se Londýn květinami neplnil, úřady je sváží právě na oficiální místa.

Související obsah

Jedno květinářství je od Buckinghamského paláce jen pár kroků. Příval lidí prý v posledních dnech zaznamenalo obrovský. "V těchto dnech přišly davy a davy lidí. Prodáváme hlavně malé květiny, které lidé nosí k paláci, aby na královnu zavzpomínali. Máme ale dost květin a jsme na podobné věci připraveni," řekl majitel květinářství Erik Karlsen.

Největší zájem je prý o růže. A to o bílé a o ty v královnině nejoblíbenější barvě. "Její nejoblíbenější barva byla modrá, takže jsme prodali spoustu modrých květin. Vydělali jsme si teď opravdu hodně, abych byla upřímná. Nekupují žádné okázalé kytice, spíše dvě až tři růže," uvedla prodavačka Lily.

Velký zájem je také o zahradní květiny, které milovala jak královna Alžběta II., tak i její syn král Karel III., který je vášnivým zahradníkem.

Lidé nosí květiny už týden do všech koutů Londýna. Improvizovaných pietních míst vznikla celá řada. Úřady ale kytice průběžně přesouvají do Green Parku nedaleko Buckinghamského paláce.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz