Domácí

Matka z Blanenska vyrazila se třemi dětmi na houby. Domů se vrátila sama

Matka z Blanenska vyrazila se třemi dětmi na houby. Domů se vrátila sama
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

V pořádné drama se pro matku tří nezletilých dětí změnilo houbaření v lese na Blanensku. Ty se ztratily a domů se vrátila bez nich. Její potomky poté hledali policisté.

Dvě hodiny strachu si ve čtvrtek odpoledne prožila matka tří nezletilých dětí. Spolu s nimi se vydala na houby do lesa u obce Suchý na Blanensku. Když se už začalo stmívat a její potomci nedorazili ani domů, zavolala o pomoc na linku 158.

"Případ byl naštěstí do půl hodiny po oznámení uzavřen se šťastným shledáním celé rodiny. Mladí houbaři se v pořádku vrátili domů," sdělila policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Související obsah

Za poslední dobu se však nejedná o ojedinělý případ. Policisté přijali oznámení od rodiny, která pohřešovala dědečka. "Šestasedmdesátiletý senior se vydal kolem šesté hodiny odpoledne do lesa u obce Ostrov u Macochy. Když se ze sběru hub nevrátil a hodiny ukazovaly půl devátou večer, z důvodu obavy o jeho zdraví a život kontaktovala rodina policisty," doplnila Koryťáková. Hlídky pohřešovaného našly v devět hodin večer v obci Senetářov. Byl v pořádku.

Houbařská sezona je v plném proudu, a tak policisté doporučují nejen houbařům, aby dodržovali několik pravidel.

"Doporučujeme především dát o svém úmyslu někomu vědět. Je dobré navštěvovat místa, která jsou houbařům dobře známá. Dále je důležité mít u sebe plně nabitý telefon, aby mohla ztracená osoba zavolat o pomoc. Zavolat na tísňovou linku co nejdříve, nečekat třeba až do stmívání. Při bloudění je dobré orientovat se podle nějakého bodu v krajině či nalézt nějaký orientační bod," apeluje Koryťáková.

Houbaři by měli nosit barevné oblečení. Právě to může přilákat pozornost policistů během pátrací akce.

Také na Rychnovsku policisté pátrali po ztracené houbařce. Podívejte se na reportáž:

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz