Domácí

Klučíka našli v pardubickém babyboxu. Pupečník měl ovázaný gumičkou do vlasů

Klučíka našli v pardubickém babyboxu. Pupečník měl ovázaný gumičkou do vlasů
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Pardubický babybox zachránil další novorozené miminko. V neděli tam někdo odložil malého chlapečka. Pupečník měl ovázaný gumičkou do vlasů.

Signál pardubického babyboxu se rozezněl v neděli jen minutu před půl osmou ráno. "Děťátko bylo odloženo v modrém oblečení, které bylo zřejmě po starším sourozenci, protože bylo na první pohled větší, než bylo potřeba. Dokonce bylo lehce potrhané," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Podle lékařky Kristýny Hasenöhrlové je novorozený klučík na první pohled zdravý. Pupečník měl ovázaný gumičkou do vlasů. Miminko dostalo krásné jméno.

Související obsah

"Chlapečka jsem pojmenoval Karel po anglickém králi a po Karlu Severinovi, který je společně s manželkou Janou jedním z nejvelkorysejších mecenášů projektu," doplnil Hess.

Karlík se tak stal 11. miminkem umístěným do pardubického babyboxu. Zároveň je 244. děťátkem, které rodiče odložili do boxů napříč celou republikou, a 13. letošním. "Skóre kluci versus holky upravil na 111:133," uzavřel Hess.

Tento týden se jedná už o třetí odložené miminko. V Hradci Králové byl v babyboxu 12. září nelezen chlapeček Petr, 14. září v Třebíči pak ležela holčička, která dostala jméno Elizabeth na počest britské panovnice.

Ludvík Hess: České babyboxy jsou zcela mimořádné, je to dokonalá technická záležitost:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz